Regióny Košice Top

VIDEO Strašná SMRŤ nadaného TEOLÓGA! Bohumila prešiel AUTOBUS: Šokujúce DETAILY, táto TRAGÉDIA je výstrahou

Smrteľná nehoda v Michalovciach. Zdroj: Polícia SR - Košický kraj, Facebook

MICHALOVCE – Smrťou sa skončila nehoda, ktorá sa stala v Michalovciach. Vodič autobusu zrazil chodca na priechode pre chodcov, ktorý žiaľ na mieste zomrel. Bohumil, nadaný teológ, pravdepodobne ignoroval červené svetlo na semafore a to sa mu stalo osudným.

Tragická dopravná nehoda sa stala v pondelok 13. novembra 2023 na ulici Hollého blízko hotela Družba v Michalovciach. Smrteľná zrážka nastala krátko po 17:00.

„Vodič autobusu medzimestskej dopravy, idúci na svetelný signál ‘Voľno’, narazil prednou časťou autobusu do chodca. Ten sa po zrážke dostal pod kolesá autobusu,” uviedla Košická krajská polícia. Pod kolesami autobusu poslednýkrát vydýchol Bohumil.

Bohumil zasvätil svoj život Bohu a podľa slov jeho známych, bol nadaným teológom. Študoval na Pravoslávnej bohosloveckej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Na večnosť sa tragicky pobral vo veku 51 rokov. Bohumilova smrť zasiahla aj Bratstvo pravoslávnej mládeže na Slovensku. “Včera vo večerných hodinách nás opustil náš brat, bývalý prezident Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS Bohumil Vopršálek,” lúčia sa s ním prostredníctvom sociálnych sietí.

Smrteľná nehoda v Michalovciach. Zdroj: Polícia SR – Košický kraj

Bola príčinou nehody nepozornosť?

Vodič autobusu mestskej hromadnej dopravy narazil priamo do Bohumila. Podľa vyšetrovania polície išiel autobus podľa predpisov a vyrazil na svetelný signál „Voľno“.

Polícia tvrdí, že Bohumil išiel cez priechod v čase, keď tam svietilo červené svetlo. “Bez akéhokoľvek reflexného prvku a pravdepodobne v čase, keď na riadenom priechode pre chodcov svietil červený signál „Stoj!“, kráčal včera podvečer po Michalovciach 51-ročný chodec,” uviedla Polícia Slovenskej republiky.

Práve táto nepozornosť sa stala Bohumilovi osudnou. “Chodec sa po zrážke dostal pod kolesá autobusu. Zranenia, ktoré chodec utrpel, boli nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol. Vodiča autobusu policajti počas dokumentovania dopravnej nehody podrobili dychovej skúške. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý chodec, bude zisťované pri nariadenej pitve,” spresňuje ďalej polícia.

Polícia v súvislosti s nehodou adresuje občanom aj varovanie, ako by sa chodci mali na vozovke správať. “Povinnosťou chodca je používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti, ak ide po ceste v obci i mimo nej. Za zníženú viditeľnosť sa považuje nielen dážď či sneh, ale aj tma!” vystríhajú. “Pre vlastnú bezpečnosť by ich však mali za zníženej viditeľnosti chodci používať vždy, keď musia vstúpiť na vozovku, prípadne cez ňu potrebujú prejsť. Najmä tam, kde nie sú vybudované chodníky, kde je slabé, alebo dokonca žiadne pouličné osvetlenie, alebo kde chýba krajnica a chodec musí kráčať po ceste. Len tak ho môže vodič dobre, ale hlavne včas vidieť,” vysvetľuje ďalej polícia.

Video z miesta nehody nájdete na ďalšej strane.