Regióny Košice Michalovce

V michalovskom gymnáziu bude od septembra pôsobiť jazyková škola

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Branislav Račko

MICHALOVCE – V rámci Gymnázia Ľudovíta Štúra v Michalovciach bude od septembra tohto roka pôsobiť jazyková škola. Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) to schválilo na svojom februárovom zasadnutí.

Jazyková škola bude poskytovať verejnosti jazykové vzdelávanie v anglickom, nemeckom či francúzskom jazyku. “Škola bude pripravená reagovať na požiadavky jej poslucháčov a otvárať kurzy primárneho, sekundárneho aj post-sekundárneho jazykového vzdelávania,” informoval poslancov Úrad KSK.

K zmene malo dôjsť už v minulom roku

Ministerstvo školstva na žiadosť KSK už zaradilo od nového školského roka jazykovú školu ako súčasť michalovského gymnázia do siete škôl a školských zariadení. K tejto zmene malo pôvodne dôjsť už v minulom roku. “Z dôvodu prolongácie schvaľovania Školského výchovno-vzdelávacieho programu jazykovej školy, vychádzajúceho z odstraňovania nedostatkov podľa odborného posúdenia Národného inštitútu vzdelávania a mládeže, zo strany Gymnázia Ľudovíta Štúra 26, Michalovce nebolo možné vykonať zmenu v sieti od 1. septembra 2023,” uviedol KSK.

Zriadenie jazykovej školy ako následný krok vydaním všeobecne záväzného nariadenia predloží odbor školstva Úradu KSK na zasadnutie zastupiteľstva v apríli.