Regióny Košice

Úrad na ochranu ústavných činiteľov je v pohotovosti. V nedeľu do Košíc zavíta prvá dáma USA Jill Bidenová

prvá dáma USA
Prvá dáma USA Jill Bidenová vystúpila z lietadla po prílete na letisku M. R. Štefánika v sobotu 7. mája 2022 v Bratislave. Zdroj: TASR

KOŠICE – V súvislosti s nedeľňajšou návštevou americkej prvej dámy Jill Bidenovej, ktorá v sobotu priletela do Bratislavy, budú aj na území Košického kraja platiť prísne bezpečnostné opatrenia. Úrad na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií rezortu vnútra ich prijal viacero.

 

“Z bezpečnostných a taktických dôvodov ich však nebudeme bližšie špecifikovať,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Polícia nemohla z dôvodov vysokého rizika špecifikovať ani orientačný počet policajtov v uliciach mesta Košice, kde má Bidenová naplánované dve aktivity. Najprv v doobedňajších hodinách zavíta do krízového centra pri autobusovej stanici, kde sa stretne so zástupcami mesta a dobrovoľníkmi. Nasledovať bude stretnutie so slovenskými a ukrajinskými mamami a deťmi pri príležitosti Dňa matiek v základnej škole na Tomášikovej ulici.

“Dopravné obmedzenia v tejto súvislosti nebudú výrazné, iba s minimálnym zdržaním. Aj napriek tomu apelujeme na ohľaduplnosť a rešpektovanie všetkých, ktorí sa na bezpečnom priebehu návštevy budú podieľať,” dodala Ivanová.

Bidenová svoj nedeľňajší program ukončí návštevou hraničného priechodu Vyšné Nemecké, kde je naplánované stretnutie s neziskovými organizáciami a predstaviteľmi inštitúcií asistujúcich ľuďom prechádzajúcim na hranice.