Regióny Košice Top

SMUTNÁ SPRÁVA Nečakane zomrela futbalová LEGENDA! Ešte pred pár dňami bol na zápase, ďalšie plány už nestihol

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

KOŠICE – Tragická správa zasiahla slovenský futbal, na svoj posledný odpočinok vo veku nedožitých 80 rokov odišiel Anton Flešár. Na večnosť sa pobral vo štvrtok 11. apríla 2024, niektorí ho označujú za legendu košického futbalu.

Anton Flešár sa ešte v nedeľu 7. apríla zúčastnil zápasu a spolu so svojimi priateľmi plánovali oslavu jeho okrúhlin. Tých sa žiaľ už nedožil. “V nedeľu navštívil zápas svojej milovanej Loky a už sme spoločne plánovali aj oslavu jeho 80. narodenín a len včera večer sme sa s ním smiali na darčeku aký dostane, no dnes sme sa dozvedeli, že vo veku 79 rokov nás navždy opustil,” uviedol FC Lokomotíva Košice.

Niektorí ho označujú za osobnosť Lokomotívy Košice. Hoci sa narodil v roku 1944 v Stropkove, veľkú časť života prežil najmä v Košiciach, kde aj zomrel. Počas svojej aktívnej kariéry odohral 218 zápasov v 1. československej lige. Svoj prvý zápas si zahral ako 23 ročný a debutoval v Stropkove. S aktívnou kariérou skončil vo veku 32 rokov, kedy odohral svoj posledný zápas v 1. lige.

Počas všetkých 218 zápasov mal na sebe dres Lokomotívy Košice. Bol aj československým reprezentantom a v roku 1970 sa zúčastnil Majstrovstiev sveta vo futbale v Mexiku. V drese Lokomotívy Košice odohral celkovo 10 sezón a vyhral prvý slovenský a československý pohár.

Narodeniny ani rozhovor už nestihol

Svojej rodine, známym a priateľom bude nesmierne chýbať. “Je mi to ľúto. Pán Brankár. Ešte asi pred 25 rokmi sme si proti sebe zahrali priateľský zápas. Bol to krásny deň. Úprimnú sústrasť blízkym,” uviedol jeho bývalý protihráč Ľubomír. Mnohí na neho spomínajú, ako na futbalovú legendu. “Legendárny brankár a dobrý priateľ,” zaspomínal si Ľuboš.

Anton mal ešte plány, ktoré sa už nestihnú zrealizovať. “Tak to je hrozná správa. Akurát sme si na futbale teraz vymenili čísla a budúci týždeň sme mali urobiť rozhovor k osemdesiatke. Nech odpočíva v pokoji, legenda,” napísal skormútene Peter.