Regióny Košice

Slováci, POZOR na tieto telefonáty! Vážny PODVOD so sociálnymi BYTMI: Toto by ste mali vedieť

peniaze, banka, eurá
Ilustračná foto. ZDROJ: Pexels

KOŠICE – Norike zavolala neznáma žena. Tvrdila jej, že sa na ňu usmialo šťastie a dostane sociálny byt. Celú situáciu uviedla na pravú mieru vedúca Oddelenia sociálnych vecí v Košiciach.

Norika vďaka svojej obozretnosti neprišla o peniaze po tom, čo dostala telefonát od jednej pani. Predstavila sa, že je z magistrátu mesta Košice. Pani Norike telefonovala zo súkromného čísla, čo sa jej nezdalo. Cez telefón dostala informáciu, že jej žiadosť na sociálny byt v Košiciach je schválená. Mala však zaplatiť nájomné vo výške 20 0€. Nájomné sa jej nepodarilo zaplatiť a pani jej povedala, že to vyplatila za ňu.

Ďalším krokom malo byť osobné stretnutie na druhý deň. Mala ísť na Úrad práce v Košiciach, urobiť si nový občiansky preukaz s novým trvalým bydliskom a potom k notárovi. Norike mal byť pridelený dvojizbový byt, kompletne zariadený na druhom poschodí v centre mesta. Adresu jej však pani do telefónu nepovedala.

Celá situácia prišla pani Norike podozrivá, preto napísala email na magistrát do Košíc a urobila dobre. Odpísala jej vedúca Oddelenia sociálnych vecí – Eva Dudová. “V žiadnom prípade nič neplaťte. Je to podvod. Mesto nežiada nájomné dopredu, ale až po podpísaní zmluvy a prebratí bytu,” upozornila ju.