Regióny Košice Trebišov Top

NOVÉ ŠOKUJÚCE detaily z Romanovej samovraždy: Posledné SLOVÁ úbohého CHLAPCA vtláčajú SLZY do očí: TOTO povedal a išiel si pre SMRŤ

Roman zomrel kvôli šikane spolužiakov. ZDROJ: Facebook

PARCHOVANY – Smrť mladého Romana, ktorý spáchal samovraždu skokom zo strechy, otriasla nielen jeho rodinou, blízkymi, školou, ale aj verejnosťou. K okolnostiam prípadu sa vyjadril aj reportér TV JOJ Rastislav Striško. Podarilo sa mu dokonca dostať k ďalšiemu video záznamu, z ktorého vyplývajú nové šokujúce zistenia.

Roman sa rozhodol tragicky ukončiť svoj život 20. novembra 2023. Po 3. vyučovacej hodine vyskočil von oknom a cez protipožiarny rebrík prešiel na strechu školy. Jeho rozhodnutie nezmenili ani slová učiteľa, zástupcu školy, policajtov a napokon ani jeho matky, ktorá sa na jeho samovraždu pozerala.

Roman na škole zažíval šikanu, ktorú nedokázal sám spracovať. Podľa jeho rodičov bral lieky a navštevoval aj psychiatra. Roman o svojich trápeniach otvorene hovoril s rodinou. “Šok bol, keď som zistil, že ho šikanujú dievčatá. Šikanovali ho slovne, rôznymi urážkami či narážkami na jeho výzor, vlasy, oblečenie, dokonca školskú výbavu. Stalo sa tiež, keď mal na sebe niečo lepšie ako ony, že mu to zničili. Dostával od nás vreckové, za ktoré si kúpil výbavu na výtvarnú výchovu, kde bolo naozaj všetko. Niekto mu tam vylial lepidlo a bolo po výbave. Keď som sa ozval s tým, že sa mi to nepáči, ohlas nebol takmer žiadny,“ opisuje Romanov otec detaily toho, čo predchádzalo samovražde jeho syna pre portál Nový čas.

Škola tvrdí, že keby vedeli o Romanových psychických problémoch, zachovali by sa inak. “Žiaľ, v tomto prípade zákonný zástupca neinformoval školu o tom, že závažná bola zmena zdravotného a emocionálneho stavu dieťaťa (ktorá trvala už rok), a ďalšie závažné skutočnosti si vyžadujú individuálny prístup pedagógov k nemu. Takže škola nemala podklady na špecifický prístup pedagógov k jeho výchove a vzdelávaniu, čo nás veľmi mrzí.”

Na verejnosť sa dostalo aj video, v ktorom je vidieť, ako ho jeho spolužiaci nabádajú k tomu, aby skočil. Hoci začala Základná škola v Parchovanoch riešiť šikanu na škole, vo vyhlásení sa veľmi intenzívne vyjadruje aj k tomu, že zverejnením video záznamu došlo k porušeniu ich Školského poriadku. “Žiakom sa zakazuje používať mobilný telefón v priestoroch školy. Žiak môže mať v škole iba vypnutý mobilný telefón. Použiť ho môže výhradne s povolením učiteľa… Porušenie sa kvalifikuje ako porušenie školského poriadku so zápisom v triednej knihe, zabavením telefónu a uložením vo vypnutom stave do trezoru školy. Zákonný zástupca po informácii o odobratí telefónu si ho príde prevziať osobne. To znamená, že škola vyvodí vo svojej kompetencii veľmi prísne dôsledky voči žiakovi, ktorý natočil video a samozrejme aj voči autorom viet a zvukov, ktoré je počuť na pozadí,” vyjadrila sa škola.

Prečo sa Roman rozhodol ukončiť svoj život a nové detaily z jeho tragického odchodu sa dočítate na ďalšej strane.