Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Zvolen Gelnica

NAKA zadržala žiaka základnej školy! SEKEROU chcel ZABIŤ spolužiakov a učiteľov

skera, policia
Žiak základnej školy chcel sekerou zabiť spolužiakov a učiteľov. Ilustračné foto. Zdroj : TASR/KR PZ v Trnave

MNÍŠEK MA HNILCOM – 14- ročný Alex základnej školy chcel zavraždiť svojich spolužiakov. Podľa portálu noviny.sk mal mať aj dvoch komplicov, ktorých úlohou bol zamknúť dvere a držať ich v triede. 

Ôsmak si v školskej taške priniesol sekeru. Národná kriminálna agentúra mladistvého zadržala v piatok a obvinila z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. “Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvineného. V prípade preukázania viny zákon ukladá za tento zločin trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie,” uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Podľa zistení polície mal jeho útok smerovať proti viacerým osobám spolužiakov a pedagógov, ktorú navštevuje. Údajne sa mal vyjadriť, že skutok chce spáchať na štvrtej vyučovacej hodine.

Obvineného eskortovali popoludní na Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Sudca pre prípravné konanie rozhodne o návrhu na väzobné stíhanie obvineného. “Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na väzobné stíhanie na Špecializovaný trestný súd,” uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Podotkla, že vzhľadom na skutočnosť, že je obvinený mladistvou osobou, z hľadiska Trestného poriadku je potrebné osobitne dbať na jeho záujmy v súvislosti s ochranou osobných údajov. “Preto k veci v súčasnosti nebudeme poskytovať podrobnejšie informácie,” dodala.