Regióny Košice Michalovce Top

DESIVÁ TRAGÉDIA Zita náhle zmizla, našli ju MŔTVU uprostred močiara! Čo sa stalo? Mrazivé ZISTENIE a SVEDECTVO blízkych

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Hasiči Nitrianske Pravno

DRAHŇOV – Desivý nález mŕtveho ženského tela v rybníku na východe Slovenska otriasol celou krajinou. Až po mesiaci, po uskutočnení pitvy, sa niektoré okolnosti tejto obrovskej tragédie dostávajú na povrch.

Mŕtve telo našli miestni v močiari za dedinou Drahňov v okrese Michalovce. To plávalo asi tri metre od brehu. Až po výsledkoch pitvy však vyplávali navonok informácie, ktoré bližšie odhaľujú príčinu úmrtia.

Ako sa ukázalo, telo patrilo 54-ročnej Zite, ktorá pochádzala z obce Vojany vzdialenej ani nie tri kilometre od Drahňova, kde ju našli mŕtvu. Naposledy ju videli známi v piatok (15.3.) večer, kedy sa pobrala za miestnym mužom. Odvtedy akoby sa po nej zľahla zem. „Bola moja kamarátka, ale aj druhá mama. Veľmi dobrá žena. Každý, kto ju poznal, bude o nej rozprávať len dobré veci,“ povedala pre portál Pluska Alžbeta, u ktorej Zita v Drahňove bývala. „Pomáhala mi aj s mojimi dvoma deťmi. Nech jej stále svetlo svieti,“ dodala.

Našli ju v močiari, známe sú výsledky pitvy

Keď o nej v sobotu ráno nič nevedeli, začali ju hľadať. „Našla ju moja švagriná,“ uviedla zronená Alžbeta. Jej nehybné telo našli na hladine močiara, ktorý spája jednu časť dediny s ďalšou. Známi zosnulej ženy uvádzajú, že po vytiahnutí z vody nemala na sebe podprsenku. Tú našli pri rybníku. Okolo krku mala údajne aj tenký povraz či šnúrku. To všetko sú však nepotvrdené informácie.

Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie nevylúčil. Podľa informácií Plusky bolo príčinou smrti udusenie pri utopení. Zitini najbližší však už od začiatku podozrievajú jedného muža. „Išla k nemu, oni spolu pili už nejaký ten čas. Uňho bola aj pred smrťou, tam ju videli ísť naposledy živú,“ povedala miestna žena s tým, že podľa všetkého sa tak musela v noci vytratiť. „Našli ju až o celý deň neskôr. Nechápem, že nikto si ju nevšimol skôr v rybníku, veď deti tam chodia stále.“

Miestni podozrievajú jedného muža

Miestni hovorili o tom, že muž, s ktorým sa mala stretávať, býva neďaleko rybníka. „Áno, býva hneď tu. Možno ani nie pol kilometra od tej mláky,“ uviedli dedinčania. Spomínaný muž však všetky obvinenie popiera a pre tvnoviny.sk sa vyjadril, že žena v jeho dome „v živote nebola. Bola tu aj polícia v sobotu večer. Môžem ísť aj na detektor lži“.

„Polícia po ukončení nevyhnutných prvotných úkonov začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. V súčasnosti policajti ešte vykonávajú potrebné procesné úkony a po ich ukončení bude rozhodnuté o ďalšom postupe vo veci,“ uviedla hovorkyňa Lenka Ivanová z krajskej košickej polície.