Krimi Regióny Košice Top

ZÁHADNÉ okolnosti ÚMRTIA malého Jarka († 3)! Prehovorili rodičia: ODVLIEKOL ho niekto do lesa a nechal umrieť?

Zdroj: Facebook, FB/Pohotovostný pátrací tím (ilustračné)

ĎURKOV – Rodina, ktorá v priebehu niekoľkých hodín prišla o milovaného Jarka († 3) sa z jeho smrti doteraz nevie spamätať. Za chlapčekom smútia každý deň, nevedia si jeho náhly odchod vysvetliť.

Malého Jarka našli po troch dňoch intenzívneho pátrania na lúke bez známok života. Ležal tam bez bundy a podľa pitvy bolo príčinou smrti podchladenie. Zronení rodičia si však nevedia vysvetliť, ako sa taký malý chlapec mohol dostal tak ďaleko od miesta, kde sa s kamarátom hrali. Ako pre Nový Čas povedali rodičia malého chlapca, myslia si, že ho tam niekto zavliekol.

Jarko sa stratil minulý týždeň počas hrania sa s kamarátmi. Hasiči, záchranári, ale aj miestni dobrovoľníci po chlapčekovi pátrali tri dni v okolitých lesoch a na lúkach. Malé telíčko napokon zazreli z pátracieho lietadla. Keď záchranné tímy dorazili na miesto určenia, potvrdilo sa, že ide o hľadaného chlapca.

„Nášho Jarka sme už pochovali na miestnom cintoríne. Odpočíva v malom hrobčeku na okraji. Prišlo sa s ním rozlúčiť množstvo ľudí z dediny aj okolia. Bol to veľmi smutný obrad. Medzitým sme dostali aj úmrtný list. Ako oficiálna príčina sa uvádza podchladenie,“ uviedol Jarkov otec Ivan Vaňo (37), ktorý si však nemyslí, že by sa jeho synček dokázal zatúlať vyše 1,5 kilometra od domova. Ako dodal, predtým to nikdy neurobil.

Myslí si, že ho od domova niekto nasilu odvliekol. „Som presvedčený, že ho na miesto smrti zavliekol niekto bezcitný a bezcharakterný. Inak si to vysvetliť neviem,“ poznamenal s tým, že ešte čaká, ako dopadne policajné vyšetrovanie. On ani matka dieťaťa zatiaľ nevypovedali. „Neviem, na čo sa čaká. Keď ma predvolajú, určite pôjdem vypovedať, aby som pomohol odhaliť, čo sa stalo. Čudné však je, že už nám vydali aj všetky Jarkove veci, ale bundu, ktorú mal na sebe v čase, keď sa stratil a našla sa vedľa jeho tela, sme nedostali. V pohrebnej službe nám povedali, že ju nemajú,“ dodal.

Prípad stále prešetrujú

„Vyšetrovanie tohto prípadu ešte nebolo ukončené a naďalej sú vo veci vykonávané potrebné procesné úkony. Vzhľadom na citlivosť prípadu a vek nebohej osoby, aj s úctou k pozostalým, bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová.