Regióny Košice

Z Košíc vyviezli desiatky ton odpadu. Náklady na vypratanie budú astronomické

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Marko Erd

KOŠICE – Z lokality Majetkár v mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce vyviezli minulý týždeň 58,3 tony odpadu. Práce odhadovali na osem pracovných dní, ale vzhľadom na nové nelegálne skládky, ktoré vznikali priamo počas likvidácie odpadu, je pravdepodobné, že sa rozsah a trvanie prác predĺžia. Informoval o tom v tlačovej správe Magistrát mesta Košice.

 

Momentálne sú zdokumentované tri nové skládky odpadu vo svahu nad cestou, pričom toto číslo nemusí byť konečné. Podľa predbežných prepočtov sa celkové náklady na vypratanie odpadu odhadujú na takmer 37-tisíc eur. V tejto sume je zahrnutý aj zákonný poplatok za uloženie odpadu.

Ako ďalej uviedol košický magistrát, vývoz odpadu prináša aj čiastočné dopravné obmedzenia, ktoré ostávajú nezmenené. Až do ukončenia prác tak musia motoristi v smere do Košíc využívať medzi 7:00 – 17:30 v blízkosti lokality Majetkár výlučne ľavý jazdný pruh. Pravý jazdný pruh bude aj naďalej uzavretý, keďže je určený na zabezpečenie vjazdu do záhradkárskej lokality a nakladanie komunálneho odpadu nakladačmi. Po ukončení prác každý deň budú od 17:30 k dispozícii oba jazdné pruhy.

Sídlisko Ťahanovce

Mesto začalo minulý týždeň s odvozom odpadu z lokality Majetkár, ktorá sa nachádza v intraviláne košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce. K týmto krokom pristúpilo na základe rozhodnutia odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Košice zo 16. mája minulého roka, podľa ktorého má mesto Košice v termíne do 30. júna 2019 zabezpečiť zhodnotenie alebo zneškodnenie odpadov uložených v rozpore so zákonom nad usadlosťou Majetkár.