Regióny Košice Sobrance Top

Východné Slovensko zasiahla SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel bývalý primátor a krajský poslanec

Zomrel bývalý primátor starosta Sobraniec.
Zomrel bývalý primátor starosta Sobraniec. Zdroj: Facebook/Rasťo TRNKA, pixabay.com

KOŠICE – Východné Slovensko zasiahla obzvlášť smutná správa. Vo veku 63 rokov náhle zomrel bývalý primátor malého mesta Sobrance, ktorý pôsobil aj ako poslanec Košického samosprávneho kraja. Jeho priatelia tomu nemôžu uveriť.

 

V utorok na sviatok svätého Cyrila a Metoda obletela verejnosťou správa o náhlom úmrtí bývalého krajského poslanca a primátora mesta Sobrance Štefana Staška. Ešte prednedávnom sa pritom ako poslanec zúčastnil zastupiteľstva Kašického samosprávneho kraja. “Všetkých nás prekvapila a rozosmutnila správa, že zomrel náš kolega, krajský poslanec a lesník Ing. Štefan Staško,” informoval o tom včera jeho kolega Martin Smrčo.

Správa o náhlom úmrtí tohto významného poslanca ho obzvlášť zasiahla. “Takýmto správam človek najskôr ani nechce veriť, veď pred pár dňami sme sa rozprávali. Život však prináša prekvapivé chvíle. Bolo mi cťou zdieľať spoločné rokovania zastupiteľstiev, komisií a rôznych porád,” dodal. Úmrtie kolegu zasiahlo aj predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku, ktorý na sociálnej sieti poznamenal, “So zármutkom som prijal správu o úmrtí krajského poslanca a bývalého primátora Sobraniec Štefana Staška.”

Zomrel bývalý primátor starosta Sobraniec.
Zomrel bývalý primátor starosta Sobraniec. Zdroj: Facebook/Rasťo TRNKA

Štefan Staško sa narodil 14. marca 1959 v Sobranciach, kde dlhé roky pôsobil ako primátor mesta. V tejto funkcii bol od roku 1998, kedy kandidoval za Stranu občianskeho porozumenia, až do rok 2008, kedy ho vo funkcii vystriedal Pavol Džurina. V roku 2002 však už kandidoval ako nezávislý kandidát.

Postu primátora sa opäť zhostil v januári 2011, avšak po skončení volebného obdobia sa rozhodol ďalej nepokračovať a funkciu odovzdal Pavlovi Džurinovi. Okrem toho, že bol primátorom mesta Sobrance, pôsobil aj ako poslanec v Košickom samosprávnom kraji.