Regióny Košice

Vodička s autom dostala pri Jasove šmyk a narazila do stromu. Utrpela ľahké zranenia

Zdroj: FB / Polícia SR - Košický kraj

JASOV – Osobné auto po šmyku narazilo v stredu popoludní (13. 1.) do stromu v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie. Podľa predbežnej lekárskej správy 69-ročná vodička pri nehode utrpela ľahké zranenia a jej spolujazdec ťažké zranenia. Informovala o tom vo štvrtok polícia.

 

K nehode došlo o 12.40 h, žena za volantom auta zn. Fiat Panda smerovala po ceste II/550 od Jasova na Moldavu nad Bodvou. “Pravdepodobne neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a na rovnom úseku cesty sa s vozidlom dostala do šmyku. Následne zišla z cesty, kde ľavou stranou vozidla narazila do stromu,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Vodičke nariadili odber krvi za účelom zistenia požitia alkoholických nápojov. Na vozidle škodu predbežne vyčíslili na približne 2000 eur. “Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody je predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol na mieste udalosti,” doplnila hovorkyňa.