Regióny Košice Zahraničné Michalovce Top

VIEME PRVÍ Denisa ZABIL vlak pár metrov pred DOMOM: Desivé SEKUNDY tragédie, ľudí ratoval aj VRTUĽNÍK

Pri zrážke s vlakom prišiel o život Denis z Michaloviec. Zdroj: Správa železníc ČR

MICHALOVCE, DALEŠICE – Kolízia vlaku a auta mala pre muža z východného Slovenska tragické následky. Vodič auta prišiel o život v piatok (15.12) na českých železniciach, len pár stoviek metrov od domu. Jeho spolujazdec utrpel ťažké zranenia.

Tragická nehoda sa stala na železničnom prejazde pri obci Dalešice v Stredočeskom kraji. Vodič veľkého SUV Land Rover (Range Rover) vošiel pred vlak. Auto dostalo ranu do boku, priamo do miesta, kde sedel vodič. Nemal šancu prežiť. “Vodič na mieste zomrel,” potvrdila česká polícia.

Podľa našich informácií pri tragédii v Česku o život prišiel štyridsiatnik Denis z Michaloviec, ktorý už roky žije a pracuje u našich západných susedov. Práve nový domov, kam odišiel aj so svojimi bratmi, sa mu stal osudným. “Išiel domov z práce, keď do auta, ktoré šoféroval, narazil vlak. Do dediny, v ktorej žil, mu to ostávalo už iba asi 500 metrov,” uviedol pre regióny.sk zdroj z Michaloviec.

Zdroj: Správa železníc ČR

Zasahovali aj leteckí záchranári

Spolujazdec, ktorého identita nie je verejne známa, utrpel ťažké zranenia. Záchranári ho museli zo zdemolovaného auta vyslobodiť a transportovať vrtuľníkom do nemocnice. „U tejto osoby došlo k poraneniu hlavy a mozgu. Lekár musel zaistiť dýchacie cesty, následne bol pacient transportovaný vrtuľníkom do Krajskej nemocnice v Liberci,“ uviedli záchranári.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, dobrovoľní hasiči aj leteckí záchranári. Zdroj: FB/Hasiči JSDH Bakov nad Jizerou.

Záchranári v súvislosti s nehodou vyzvali ľudí, aby boli pred Vianocami opatrní a pozorní. “Vo vlaku síce nebol nikto zranený, ale z osobného vozidla už si jeden človek nikdy nerozbalí vianočný darček, nikdy sa nepoteší so svojimi blízkymi. Myslite aj na nich,” uviedol Hasičský záchranný zbor Správy železníc ČR. V osobnom vlaku sa viezlo asi 40 cestujúcich, ktorí museli prestúpiť do evakuačného autobusu.