VIDEO, z ktorého DRÁSA SRDCE: Matka zúfalo plačúcu DCÉRU VYMKLA NA CHODBU. Otec je v koncoch, BOJÍ sa o život svojich detí!

SPIŠKÁ NOVÁ VES – Zúfalý otec len trojročnej dcérky a dvojročného synčeka si už nevie dať rady. Jeho manželka si totiž bráva ich dcéru k sebe napriek tomu, že sa o deti stará dva mesiace už výhradne on. Zverejnil dokonca video, na ktorom je vidieť, ako matka vymkla svoju dcéru pred dverami a dnu ju pustil až muž, ktorý sa vrátil. Otec detí sa obáva, že sa im niečo stane.  

 

Aktualizované o stanovisko Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Zúfalý otec zverejnil na sociálnej sieti desivé videá, ako sa jeho manželka nezodpovedne správa k svojim deťom. „Takýchto videí je omnoho viac. Matka dieťaťa pod vplyvom alkoholu ohrozuje svoje deti. Vzťahuje sa na to Trestný zákon č. 300/2005, paragraf 289. To nevadí, veď je to matka. Všetky orgány čakajú, kým sa niečo nestane. SLOVENSKO, poprosím o zdieľanie, aby sa to dostalo na správne miesta. Inú možnosť nemám,“ poznamenal otec, ktorý už nevie, čo má robiť.

Na jednom z videí je vidieť, ako otec odchádza z domu, na čo matka malú dcérku vyhodí z bytu so slovami, „Vypadni za tatinkom. Tatinko si ťa zoberie.“ Dieťa zúfalo plače a snaží sa matku pretlačiť, aby sa mohlo vrátiť do vnútra. Žena však dievčatko odstrkuje a zabuchne za ňou dvere. Situáciu vyrieši až prichádzajúci otec, ktorý dcérke otvorí dvere.

Nám sa podarilo skontaktovať otca malej dcérky, ktorý pre zregionu.sk vysvetlil, čo sa v osudný deň stalo. „Chcela sa mi pomstiť, kvôli tomu vyhodila dcérku von za dvere.“ V tú noc sa totiž pohádali a on chcel odísť z domu. „Ja nestojím o problémy, ja si nemôžem dovoliť prísť o prácu. Fakt, pre jednu facku, keby som jej dal, keby ma udala, tak prídem o licenciu, prídem o živobytie.“

Na ďalšom videu, ktoré muž zverejnil, je opäť vidieť matku dvoch detí, malého synčeka, ktorý bude mať v decembri 2 roky a dcérku, ktorá má už 3 roky, ako sa vracajú so ženou domov. Na záberoch vidieť, že žena má problém s pohybom a na niektorých miestach sa zakníše. Aj tento incident nám osvetlil otec detí. „Na tomto videu, kde dcérka beží smerom ku kočiaru, to je len zostrih… ale tam dcéra prichádza po hlavnej ceste na bicykli, ktorý zaparkuje za rohom, a potom uteká k matke ku kočiaru. Následne spolu odchádzajú do bytovky. No, ale dcéra išla po hlavnej ceste a skoro ju zrazilo auto. Syn jej v tej deň spadol z rúk. O tom mám tiež svedecké výpovede.“

Otec už nevie, ako ďalej

Zúfalý otec sa snaží svoje malé deti dostať do výhradnej starostlivosti. Podľa jeho slov sa o deti stará už dva mesiace. Avšak nedávno si jeho manželka začala brávať dcérku zo škôlky domov. „Súd síce nerozhodol, komu sú deti zverené, ale dva mesiace sa o deti starám ja. Ona dnes prišla a zase si zobrala dcéru zo škôlky a ja mám obavy, a viem, že zase ani kuratela, ani polícia s tým nič nespraví, pretože takto sa to opakovalo pred dvoma mesiacmi,“ poznamenal zúfalý otec.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: aktualizované, alkohol, deti, otec, Spišká Nová Ves, starodtlivosť

Súvisiace články