Regióny Košice

VIDEO PROTEST farmárov: Zablokovali dopravu na horskom priechode Dargov!

Protest farmárov zablokoval dopravu. Zdroj: KR PZ KE

KOŠICE – Iniciatíva poľnohospodárov (IPIF) žiada okamžité odvolanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nominant OĽaNO), ktorý podľa nej nezvláda tento rezort. Farmári zároveň žiadajú o stretnutie s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Na podporu svojich požiadaviek iniciatíva kolónou traktorov v utorok spomaľovala dopravu na horskom priechode Dargov.

 

 “Účelom našej aktivity je už definitívne okamžité odvolanie pána ministra Vlčana,” uviedol pre novinárov predseda IPIF Ján Cenkner. Predchádzajúce rokovania s ministrom podľa neho nikam neviedli, šéfovi rezortu vyčíta aj rôzne prešľapy a kauzy.

“Nám sa neskutočne zvyšujú náklady teraz na zakladanie úrod, či sú to hnojivá, osivá, dennodenne sa dvíha cena nafty, nevieme takto prežiť. A to programové vyhlásenie vlády, ktoré bolo, sa neplní. My nechceme povaliť túto vládu, chceme, aby sa konečne začal riešiť problém farmárov, včelárov, dopravcov a tak ďalej,” povedal Cenkner.

Protest na horskom priechode Dargov pri Pamätníku víťazstva v katastri obce Košický Klečenov začali farmári v utorok predpoludním krátkodobým blokovaním dopravy prechádzaním cez priechod pre chodcov. Následne spomaľovali dopravu v jazdných pruhoch pomaly jazdiacou kolónou traktorov. Na protest dohliada polícia.

“V súvislosti s protestným zhromaždením na horskom priechode Dargov polícia odporúča vodičom, smerujúcim z Košíc na Michalovce, ale aj z opačného smeru – smerom na Košice, aby využili alternatívnu trasu (cez Slanec), aby tak predišli zdržaniu a vyhli sa kolónam. Polícia situáciu na horskom priechode monitoruje, v prípade potreby bude adekvátne a v zmysle zákona reagovať,” informovala policajná krajská hovorkyňa Lenka Ivanová.

Policajti situáciu na horskom priechode monitorujú, v prípade potreby budú adekvátne a v zmysle zákona reagovať.