Regióny Košice Trebišov

AKTUÁLNE VÁŽNA NEHODA Prevrátil sa AUTOBUS s 53 cestujúcimi! RANENÝCH ratujú všetky záchranné zložky

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

DARGOV – Hasiči i záchranári aktuálne zasahujú pri obci Dargov v okrese Trebišov. Prevrátil sa tam autobus z Ukrajiny s 53 cestujúcimi a dvoma vodičmi. Pre TASR to uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

 

Aktualizované 12:15 Zranení po nehode autobusu, ku ktorej došlo v nedeľu ráno pri obci Dargov v okrese Trebišov, skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby slovenskej republiky Petra Klimešová, k prevrátenému autobusu vyslali ambulancie rýchlej lekárskej pomoci, rýchlej zdravotnej pomoci a hasičskú záchranku.

Na snímke nehoda autobusu z Ukrajiny pred obcou Dargov v okrese Trebišov. Zdroj: TASR/Roman Hanc
Na snímke nehoda autobusu z Ukrajiny pred obcou Dargov v okrese Trebišov. Zdroj: TASR/Roman Hanc

 “V autobuse sa viezlo spolu 54 cestujúcich. Desať pacientov záchranári po ošetrení previezli do nemocníc v Košiciach a v Trebišove. Boli medzi nimi aj tri deti vo veku od jedného do 15 rokov. Išlo predovšetkým o úrazy hlavy, brucha a končatín,” povedala s tým, že 28 pacientov bolo prevezených evakuačným hasičským autobusom na centrálne príjmy nemocníc. Ďalších 16 cestujúcich odmietlo ošetrenie.

 

“Na mieste zasahujú ôsmi hasiči so štyrmi kusmi techniky,” povedal operačný dôstojník. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Slovenskej republiky na sociálnej sieti priblížilo, že zranení cestujúci sú pri vedomí a prevažne so zraneniami hlavy a končatín. Podľa hovorkyne OSZZS Petry Klimešovej situácia na mieste sa vyvíja. Aktuálne evidujú deväť zranených osôb, sú medzi nimi aj deti.

Pri obci Dargov sa prevrátil autobus. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Košický kraj

“Tento počet sa ešte môže meniť, keďže zásah na mieste stále prebieha,” povedala pre TASR a doplnila, že zranených transportujú do nemocníc v Košiciach a v Trebišove. Polícia na sociálnej sieti informuje, že cesta medzi horským priechodom Dargov a Sečovcami je aktuálne neprejazdná. Ako ďalej uvádza, podľa prvotných informácií došlo k prevráteniu autobusu smerujúceho k ukrajinským hraniciam. “Dopravná nehoda si nevyžiadala žiadne straty na životoch,” podotkla polícia.