Regióny Košice Michalovce

V Zemplínskom múzeu sprístupnia výstavu veľkonočných kraslíc

Zemplínske múzeum, Michalovce
Sídlo Zemplínskeho múzea v Michalovciach Zdroj: TASR/Milan Kapusta

MICHALOVCE – Výstavu veľkonočných kraslíc s názvom Krása veľkonočnej škrupinky sprístupnia v nedeľu (10. 3.) o 14.00 h v Zemplínskom múzeu v Michalovciach, kultúrnej organizácii Košického samosprávneho kraja.

 

“Zdobené vajíčka sú neodmysliteľne späté s príchodom jari a nadchádzajúcimi veľkonočnými sviatkami. V múzeu je v tomto období už tradične vytvorený priestor pre výstavu, kde sa môžu prezentovať tvorcovia kraslíc z celého zemplínskeho regiónu. V tomto roku sa predstaví vyše 30 vystavovateľov, ktorí sa môžu svojou tvorbou pochváliť a zároveň inšpirovať návštevníkov výstavy,” uviedla riaditeľka Zemplínskeho múzea Stanislava Rovňáková.

Ako povedala, návštevníci budú môcť obdivovať umelecké diela z prepeličích, slepačích či pštrosích vajec. V deň otvorenia výstavy sa budú konať tvorivé dielne s názvom Deň s … , v rámci ktorých si budú môcť deti i starší návštevníci vyskúšať vytvoriť vlastné kraslice. Ako predloha im poslúžia ukážky vystavovateľov, ktorí im svoju techniku výroby predvedú. Výstava bude verejnosti sprístupnená do 8. apríla.