Regióny Košice

V šačianskej nemocnici ubúdajú pacienti s COVID-19, rozbiehajú operácie

Zdroj: TASR / Michal Svítok

KOŠICE – V nemocnici v košickej Šaci naďalej ubúda pacientov s ochorením COVID-19. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje len jedného suspektného pacienta a zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje realizovať viac operačných výkonov. Informovala o tom v pondelok Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.

 

Nemocnica v súčasnosti nemá žiadneho pacienta, ktorý by si vyžadoval podporu umelej pľúcnej ventilácie alebo kyslíkovú liečbu. „Zdravotnícke zariadenie eviduje jedného zamestnanca s potvrdeným ochorením, neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 43 pracovníkov,“ uviedla hovorkyňa. Minulý týždeň v nemocnici vykonali 270 operačných výkonov.

V nemocničnom mobilnom odbernom mieste počas uplynulého týždňa realizovali 287 PCR testov, z toho dva boli pozitívne a 437 antigénových testov, ktoré potvrdili pozitivitu v jednom prípade.

V očkovacom centre nemocnice v poliklinike vo vstupnom areáli U. S. Steel Košice k pondelku podali 13.536 očkovacích dávok. Kapacita vakcinačného centra je 320 očkovaných denne.