Regióny Košice

V Košickom kraji je pre sneženie v troch okresoch vyhlásený kalamitný stupeň

Zdroj: TASR / OLiver Ondráš

KOŠICE – Polícia v Košickom kraji upozorňuje na komplikácie na cestách v dôsledku sneženia a potrebu zvýšenej opatrnosti. Slovenská správa ciest (SSC) informovala, že v okresoch Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie je z dôvodu silného sneženia a vetra vyhlásený prvý kalamitný stupeň.

 

Takmer na celom východnom Slovensku sa tvoria snehové jazyky a záveje. Cesty v Košickom kraji sú zjazdné, miestami sa na vozovke nachádza vrstva snehu.

“V celom okrese Trebišov husto sneží a fúka silný vietor. Na ceste sa tvoria snehové jazyky,” uviedla ráno polícia na sociálnej sieti. Na ceste medzi Moldavou nad Bodvou a Čečejovcami vietor vyvrátil kamión, ktorý vytvoril prekážku v cestnej premávke a cesta bola ráno neprejazdná. Pri reštaurácii Latorica v smere na Veľké Kapušany bola v dôsledku dopravnej nehody cesta neprejazdná, na ceste sa nachádzal aj spadnutý strom. “V okrese Michalovce pri obci Klokočov sú cesty neupravené. Nachádza sa tam aj vozidlo, ktoré zišlo z cesty,” upozornila ďalej polícia.