Regióny Košice Domáce Top

Šokujúce slová DCÉRY: Moja mama ZOMRELA, lekári ju odmietli vyšetriť! Hrozné, čo si musela žena vytrpieť, jej SMRŤ rodina nenechá len tak

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay (úprava Zregiónu.sk)

TREBIŠOV – Tragédia, ktorá zastihla Veronikinu rodinu, sa začala 1. februára 2024. Až teraz nabrala odvahu ľuďom vyrozprávať, čo sa stalo jej milovanej matke a ako bolestne odišla z tohto sveta.

V osudný deň (1.2.) dostala Veronikina matka horúčku a musela odísť z práce. Po telefonickej konzultácii dostala od svojej všeobecnej doktorky lieky s tým, že má len chrípku. “Rozumieme, prvý deň horúčok sa testy nerobia, riešia sa symptómy,” dopĺňa dcéra.

Cez víkend sa matkin stav zhoršil a v nedeľu na obed už musela ísť na pohotovosť. Mala horúčku, kašeľ a doktor na pohotovosti jej testoval moč. Nerobil jej CRP, ani RTG. To, čo doktor zistil z moču, si dala vysvetliť svojej kamarátke – lekárke. “Tá bez znalosti akéhokoľvek zdravotného stavu mojej mamky, na základe riadku a pol zapísaného v tej správe skonštatovala: “z toho mi príde, že bola v sepse, čiže veľmi silný zápal,” komentuje priebeh udalostí dcéra.

Podľa jej slov matke bez konzultácie predpísal antibiotiká Sumamed. V zlom zdravotnom stave si to ale všimla až v aute na ceste domov.  “Žiaľ, mamka mávala arytmie a po minulej skúsenosti s týmto liekom, keď po jednej tablete dva dni zažívala silné arytmie, nemohla tento liek užívať,” vysvetľuje ďalej.

Zdravotný stav sa zhoršoval

Keďže antibiotiká nemohla matka užívať, jej stav sa začal zhoršovať. V pondelok už mala horúčky viac ako 39,5°. “Volala opäť svojej všeobecnej lekárke, pretože ju chcela poprosiť o prednostné vyšetrenie, keď príde do čakárne (nevládala sedieť). Doktorka ju odmietla vyšetriť, piaty deň horúčok vyhodnotila telefonicky ako chrípku, ktorú treba vyležať a predpísala jej voľnopredajné lieky na zníženie teploty (telefonicky),” opisuje postup lekárky dcéra.

Doktorka opäť neurobila ani CRP a neposlala chorú pacientku na RTG. O dve hodiny po tomto telefonáte jej mama upadla do bezvedomia s horúčkou 40°. Keď ju jej manžel prebral, mala blúzniť. Okamžite volali záchranku. Dispečerka im povedala, že matku pravdepodobne prevezú na vyšetrenia do nemocnice.

Zarazil ich prístup záchranárov

Keď záchranka dorazila, odmerali jej teplotu a saturáciu. Záchranka mala prísť bez lekára. “Klamlivo uviedli polohu, v akej bola (zaškrtli možnosť “polosedu”, ona ale celý čas ležala). Toto nás zarazilo snáď najviac – klamlivo zaškrtli tvrdenie -“pacient odmietol prevoz do nemocnice”,” šokujúco dodáva.

Jej matku teda do nemocnice neodviezli a papier s uvedenými tvrdeniami jej dali podpísať. “V horúčke, bez toho, aby študovala, čo všetko tam je zapísané – ak to poznáte, viete, že na jednej A4 sú zaznačené desiatky informácií,” dopĺňa Veronika.  Jej matke neodmerali tlak, EKG, pulz, dokonca ani kontrolné meranie saturácie. Pacientke aspoň podali infúziu na zníženie teploty.

V tento večer dcéra poslednýkrát hovorila so svojou matkou. V utorok ráno o 5:00 potrebovala ísť na toaletu, ale sama to nezvládla. Manžel ju podopieral. Nedokázala sa ani nadýchnuť a modreli jej pery.

Viac o tomto bolestnom príbehu sa dočítate na ďalšej strane.