Regióny Košice Spišská Nová Ves

ŠOKUJÚCE Agresívny detský GANG brutálne útočí na ľudí! Za zbitie človeka si dávajú BODY: Desivé výpovede, hrôza, čoho sú DETI schopné

Ilustračný obrázok. Zdroj: Adobe (AI), regiony.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Už aj v Spišskej Novej Vsi trápia obyvateľov detské gangy. Väčšinou sú zložené zo žiakov základných škôl v meste a zatiaľ vedia o 28 členoch. Navyše za útoky na ľudí dostávajú jednotlivý členovia body, ktoré ich posúvajú v hierarchii gangu.

Ak zbijú 60-ročného človeka, dostanú 10 bodov, ak zbijú 50-ročného, tak 20 bodov. V Spišskej Novej Vsi sa vytvoril nebezpečný detský gang. Ich zábavou je napádať ľudí, predovšetkým zozadu. Tak napadli aj syna manželov Frankovcov, ktorého celou silou kopli do hlavy. Ako píše TA3, pred útočiacim gangom unikol tak, že preskočil plot neznámeho rodinného domu v nádeji, že pozemok nestráži pes.

Pred mesiacom ho však bitkári z gangu chytili opäť. Dostal päsťou do tváre. O pár dní neskôr ho napadli po tom, ako vyšiel z pizzerie.

Napadli aj dospelého muža

“V polmetrovej výške ho držal za vlasy, kopal ho do tváre. Privolali sme políciu, šli sme na urgent. Lekár zvážil, že je nevyhnutné cétečko mozgu, chirurgické ošetrenie, očné ošetrenie prípadne neurologické ošetrenie. Dodnes je na péenke a o psychických traumách ani nehovorím,” hovorí Lívia Franková, matka napadnutého chlapca. Najhoršie na tom je, že prednedávnom napadli aj jej manžela, otca napadnutého chlapca.

“Slovne nás atakovali, že aha, to je otec toho, čo si mu zbil syna. My sme zareagovali, čo prosím? Kto kričí? Nasledovala rana zľava a sprava na manželovu tvár. Na 50-ročného chlapa,” opísala situáciu Lívia Franková.

Gang sa väčšinou stretáva vedľa cyklochodníka pri čerpacej stanici blízko centra Spišskej Novej Vsi. Mestská aj štátna polícia je v najvyššej pohotovosti a má už menný zoznam členov organizovaných skupín. Polícia po nich intenzívne pátra.