Regióny Košice Top

ŠOKUJÚCA SMRŤ Len 2-ročná MAJKA sa DVA dni pozerala na mŕtvu MAMU! Prehovoril OTEC dievčatka: TOTO sa dialo pred hroznou TRAGÉDIOU, prečo mladá žena ZOMRELA?

Malá Majka preležala pri svojej mŕtvej mame dva dni. ZDROJ: FB

SOBRANCE – Pred pár dňami našli v obci Husák (okr. Sobrance) v jednom z domov mŕtvu Máriu († 41). Podľa predbežného zistenia obhliadajúceho lekára nezomrela cudzím zavinením. Desivé ale je, že vedľa nehybného tela prežila dva dni jej 19-mesačná dcérka Majka.

Čo sa vlastne stalo? Podľa informácií portálu cas.sk sa jej druh Vincent, Majkin otec, vyjadril, že Mária nemala zdravotné problémy. „Predtým bola úplne zdravá. Na nič sa nesťažovala. Vo štvrtok sme ešte boli spolu.“ Mŕtvu ženu našiel práve on. Nebrala mu telefón, tak ju išiel hľadať.

„Hoci sme žili oddelene, boli sme v permanentnom kontakte. Navštevovali sme sa, či už prišla ona ku mne, alebo ja k nej,“ dodáva Vincent. Žije v dome oproti so synom z prvého manželstva. S Máriou sa chcel skontaktovať v piatok, keďže boli dohodnutí, že jej vymení sviečky v aute.

„Chcel som, aby prišla ku mne do práce, no nebrala telefón. V sobotu som bol opäť v práci a vrátil sa až v nedeľu ráno. Vtedy ma kontaktoval jej brat s tým, či neviem, čo s ňou je, keďže sa jej nevedel dovolať. Poslal som k nej syna, nech jej zaklope a pozrie sa, či je v poriadku. Na jeho klopanie, hoci auto mala vo dvore, neodpovedala. Následne som sa do domu vybral ja a jej brat medzičasom zalarmoval políciu,“ spomína s tým, že hliadka prišla tesne po ňom.

„Mária bola mŕtva a vedľa nej ležala naša dcérka. Vzal som ju domov, kde som jej dal najesť a napiť, keďže bola hladná a dehydrovaná. Následne si ju prevzali záchranári,“ opisuje šokujúce detaily Vincent.

Vo vzťahu boli približne štyri roky. Prečo vlastne Mária zomrela, zatiaľ nevie. „Výsledky pitvy družky som si zatiaľ pozrieť nestihol a príčinu jej smrti teda neviem. Dcérka sa má dobre a čoskoro by som si ju mal prevziať. Som veľmi rád, že je živá a zdravá. Chcel by som, aby zostala so mnou,“ vyhlásil.

Smutnú udalosť riešia aj policajti. „V nedeľu večer boli príslušníci Policajného zboru vyslaní na preverenie hodnovernosti oznámenia do obce Husák, či sa v jednom z rodinných domov nachádza konkrétna osoba. Policajti po príchode na miesto zistili, že v interiéri rodinného domu sa nachádza telo osoby ženského pohlavia bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy. Všetky ďalšie podrobnosti v súvislosti s týmto prípadom sú predmetom ďalšieho preverovania,“ vyjadrila sa policajná hovorkyňa.

Mamu malého dievčatka prišlo na poslednej ceste odprevadiť zhruba 150 ľudí.