Regióny Košice

ŠOK Mysleli si, že sú chorí! Rodinu s DEŤMI takmer USMRTIL tichý zabijak, čo sa stalo? Záchranárom išlo tiež o život

zdroj: Záchranná služba Košice

VINNÉ – Mladá rodinka, ale aj záchranári, ktorí im prišli na pomoc, mohli prísť o život v priebehu niekoľkých minút. Zákerný tichý zabijak sa im mohol stať osudným!

Obec Vinné mohla zažiť obrovskú tragédiu. Nebyť všímavých záchranárov, mohla prísť o mladú štvorčlennú rodinu, ale aj o samotnú posádku rýchlej zdravotnej pomoci. Mladí rodičia s maličkými deťmi začali pociťovať zdravotné problémy. Mysleli si, že chytili virózu alebo nejaké podobné ochorenie. Najhoršie však na tom bol otec, ktorý dostal bolestivé kŕče, a preto sa žena rozhodla privolať záchranárov.

Po príchode do novopostaveného domu zistili, že niečo nie je v poriadku. Vytiahli preto detektor oxidu uhoľnatého, ktorý mali zdravotníci so sebou. Ten im ukázal zvýšenú prítomnosť tohto nebezpečného plynu v čerstvo skolaudovanom dome mladej rodiny.

zdroj: Záchranná služba Košice

“Po spustení alarmu si posádka okamžite uvedomila, kde je hlavný problém a hneď začala konať. Pootvárali okná, všetkým dali inhalovať kyslík, privolali ďalšiu posádku a samozrejme hasičov, ktorí neskôr potvrdili prítomnosť oxidu uhoľnatého v ovzduší,” informuje Záchranná služba Košice na sociálnej sieti.

Rodina bola ihneď prevezená do nemocnice, kde bola všetkým jej členom poskytnutá neodkladná zdravotná starostlivosť. Záchranári však upozorňujú aj ostatných, ktorí vykurujú tuhým palivom alebo plynom, že zdanlivo banálna vecička, ako je detektor oxidu uhoľnatého, môže v rozhodujúcich chvíľach zachraňovať životy.