Regióny Košice Spišská Nová Ves Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel bývalý významný PRIMÁTOR! Bol čestný a skromný, dnešní politici by si mali vziať príklad, smúti poslanec

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Smutná správa z východu Slovenska. Vo veku 83 rokov zomrel Rastislav Jacák, prvý ponovembrový primátor Spišskej Novej Vsi.

Na sociálnej sieti o tom informovala radnica. “Opustil nás Ing. Rastislav Jacák, ktorý bol primátorom Spišskej Novej Vsi v rokoch 1990 – 1994. Vedenie mesta vyjadruje všetkým pozostalým úprimnú sústrasť,” napísalo na sociálnej sieti vedenie mesta.

So zármutkom naňho spomínaj aj mestský poslanec Addy Akram. “Odišiel do večného pokoja prvý novodobý demokraticky zvolený primátor mesta Spišská Nová Ves, Ing. Rastislav Jacák. Bol to milý, skromný, čestný človek, z ktorého by si mnohí dnešní politici mohli vziať príklad. Nech mu je zem ľahká,” uviedol poslanec.

Jacák bol aktívnym účastníkom Nežnej revolúcie v meste. V čase Nežnej revolúcie pracoval pre Ústav pre výskum rúd v Prahe, konkrétne pre jeho detašované pracovisko v Rudňanoch. V roku 1990 bol zvolený za primátora, ostal ním jedno volebné obdobie.

Posledná rozlúčka bude 2. 5. 2024 (štvrtok) o 13.00 v Dome smútku v Spišskej Novej Vsi.