Regióny Košice

SMRŤ školáka ROMANA! Prehovoril jeho zdrvený OTEC: Prečo ZOMREL môj syn? TOTO mu v TRIEDE robili dievčatá, šokujúce DETAILY

Roman skočil zo strechy tejto školy. ZDROJ: Facebook/Základná škola Parchovany - official, Facebook

TREBIŠOV – V pondelok predpoludním sa v Parchovanoch (okr. Trebišov) stala hrozná tragédia. Deviatak Roman sa zrútil zo strechy školy. Pád, žiaľ, neprežil. O strašnej tragédii prehovoril pre Nový Čas Romanov otec, Roman Dominik (47).

 

Otvorene hovorí o šikane a má ťažké srdce na riaditeľa školy a niektoré spolužiačky svojho syna. Prehovoril o tom, čo sa v osudný deň stalo a čo tomu predchádzalo.

„Pracujem ako zvárač – živnostník v rámci Európy, aktuálne v Nemecku. Volala mi žena s tým, že Roman je na streche školy a hrozí, že z nej skočí. Následne nato som mu volal ja, snažil som sa mu to vyhovoriť s tým, že predsa všetko sa dá vyriešiť, no už bol pevne rozhodnutý, že to dokoná,“ vraví zúfalý muž.

Pridal aj šokujúce informácie o pozadí tejto tragédie „To, že Roman, ale aj iné deti, z ktorých niektoré už zo školy odišli, boli, respektíve sú šikanované, je v škole tichým tajomstvom. Riaditeľ školy o tom vie,“ vraví Roman Dominik.

Roman mu o tom, že ho šikanujú, hovoril. “Šok bol, keď som zistil, že ho šikanujú dievčatá. Šikanovali ho slovne, rôznymi urážkami či narážkami na jeho výzor, vlasy, oblečenie, dokonca školskú výbavu. Stalo sa tiež, keď mal na sebe niečo lepšie ako ony, že mu to zničili. Dostával od nás vreckové, za ktoré si kúpil výbavu na výtvarnú výchovu, kde bolo naozaj všetko. Niekto mu tam vylial lepidlo a bolo po výbave. Keď som sa ozval s tým, že sa mi to nepáči, ohlas nebol takmer žiadny,“ opisuje Romanov otec detaily toho, čo predchádzalo samovražde jeho syna. Riaditeľa školy Ivana Račkovského žiada o vyvodenie zodpovednosti a abdikáciu.

„Hoci aj Romanko mal svoje muchy, tak ako každý z nás, nezaslúžil si takéto zaobchádzanie. Kompetentní mali zasiahnuť, nie sa prizerať. Klincom do rakvy bola podľa mňa udalosť, ktorá sa odohrala len pred niekoľkými dňami, keď ho kamarát pozval na oslavu, na ktorej však mali byť aj dievčatá, ktoré ho šikanovali. Tieto sa proti tomu, že tam má byť aj Roman, vyhranili. Kamarát, ktorý ho pozval, to nezvládol a zhodil to na neho, že on bol tým, kto na tú oslavu chce ísť. Šikanovali ho aj prostredníctvom správ cez Messenger na jednej zo sociálnych sietí. Telefón má v rukách polícia.“

Kvôli šikane Roman navštevoval psychiatra, bral lieky. Otec priznáva, že trpel depresiami. Roman bol podľa neho mimoriadne talentovaný, stál na prahu života, premýšľal, akým smerom sa vybrať, keďže ho čakal výber strednej školy. „Zvládal nielen chlapské práce, ale aj tie ženské. Žena, ktorá s ním, aj vplyvom toho, že ja pracujem v zahraničí, trávila viac času, ho naučila variť, piecť, starať sa o domácnosť. Ja, keď som bol doma, som ho pre zmenu učil viac technickým veciam, ako správne pokosiť trávnik, niečo opraviť. Bol fakt šikovný,“ vraví zdrvený Roman Dominik.

Roman bol podľa neho viac introvert, no o kamarátov nemal núdzu. „Mal kamarátov aj z minority. Nerobil medzi ľuďmi rozdiely. Veľmi ho bavili počítače, no pri výbere strednej školy premýšľal iným smerom. Uvažoval, že si podá prihlášku na strednú školu do Sečoviec na odbor ochrana osôb a majetku. Žiaľ, už sa toho nedožil,“ dodáva smutne otec.

Rodina sa finančne trápi. Hoci otec pracuje v zahraničí a snaží sa, ako môže, majú vysokú pôžičku, ktorú si otec vzal tesne na podnikanie pred covidom. V prípade, že by ste im chceli pomôcť, môžete finančný príspevok poslať na účet Romanovej mamy:

Michaliková Iveta

SK11 0900 0000 0004 4385 8516

GIBASKBX