Rušňovodič ZABRÁNIL OBROVSKEJ TRAGÉDII Autobus s cestujúcimi zostal zakliesnený na koľajniciach

KOŠICE – Toto sa mohlo skončiť veľkou tragédiou! Zabránil jej ale duchaprítomný rušňovodič.

 

„Vodič, 29-ročný štátny príslušník Moldavska, viedol v smere k obci Veľaty (okr. Trebišov) diaľkový autobus, v ktorom sa v tom čase nachádzalo 19 osôb. Podľa doterajších zistení polície však vodič nerešpektoval výstrahu dávanú dvomi červenými, striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia, navyše mal v dostatočný rozhľad a výhľad na prichádzajúci vlak, no aj napriek tomu vošiel s autobusom do priestoru železničného priecestia, na ktorom sa v čase jeho prejazdu spustili všetky závory a autobus tak zostal zakliesnený na železničnom priecestí,“ informujú policajti na sociálnej sieti.

Rušňovodičovi prichádzajúceho osobného vlaku sa vďaka použitiu rýchločinného brzdenia, našťastie, podarilo vlak zastaviť 15 metrov pred železničným priecestím.

„Vodič s autobusom za pomoci okoloidúceho vodiča opustil priestor priecestia, ktorý mu zdvihnutím závory umožnil odchod. Vodič tak s autobusom, ako keby sa ani „nechumelilo“, pokračoval v jazde smerom k Trebišovu,“ pokračujú policajti.

Zastavili ho však policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Michaľany, podrobili dychovej skúške, ale prítomnosť alkoholu sa u neho nepotvrdila. Dychová skúška bola negatívna aj u rušňovodiča. K zraneniam žiadnej osoby, našťastie, nedošlo.

 „Nezodpovedného vodiča autobusu policajti obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru 29-ročného vodiča obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia,“ dodávajú policajti.

 

Viac o téme: autobus, cestujúci, koľajnice, Košice, priecestie, rušňovodič, vlak

Súvisiace články