Regióny Košice

Pre rozšírenie koronavírusu zatvorili päť stredných škôl v Košickom kraji

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

KOŠICE – Z dôvodu vysokého počtu tried v karanténe je aktuálne zatvorených päť stredných škôl, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, vyučuje sa v nich dištančne. Ide o Strednú priemyselnú školu technickú a Strednú odbornú školu techniky a služieb v Spišskej Novej Vsi, a gymnáziá v Krompachoch, Veľkých Kapušanoch a v Košiciach na Poštovej ulici. Informoval o tom v piatok Úrad KSK.

 

K štvrtku 27. januára bolo na ochorenie COVID-19 v krajských školách pozitívnych celkovo viac ako 1000 žiakov a 88 zamestnancov. “V karanténe sa tak ocitlo 218 tried po celom kraji. Na dištančnom vyučovaní z dôvodu karantény je aktuálne približne 6350 stredoškolákov v krajských školách,” uviedla hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Z tried v karanténe je najviac v okresoch Košice a Košice-okolie, a to spolu 120. V okrese Michalovce sa dostalo do karantény 41 tried, v okrese Spišská Nová Ves 38, v Trebišovskom okrese 12, v okresoch Rožňava a Sobrance po tri triedy a jednu triedu v karanténe má okres Gelnica.