Regióny Košice Top

Policajti dolapili muža, ktorý mal Košičanke podrezať hrdlo. Predtým mal olúpiť aj inú ženu

Ilustračné foto (Zdroj: Polícia SR Trnavský kraj)

KOŠICE – Pred desiatimi dňami sa v centre metropoly východu odohral mimoriadne násilný trestný čin. Za obchodným centrom Galéria našli telo 61-ročnej ženy s podrezaným hrdlom. Podozrivý páchateľ už sedí vo väzobnej cele. Vražda staršej ženy, však nie je jediný zločin, ktorého sa mal 21-ročný Košičan dopustiť.

 

Telo zavraždenej ženy našli v nedeľu, 12. júna pri jednom z nákupnom centre v Košiciach na Brečtanovej ulici. „Včera na pravé poludnie bolo v trávnatom poraste neďaleko jedného z košických nákupných centier nájdené telo 61-ženy, bez známok života. Pri obhliadke bola na tele nájdená rezná rana,“ uviedla krátko po incidente košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. O deň nato košickí policajti prostredníctvom sociálnej siete informovali, že v prípade začali trestné stíhanie vo veci vraždy. Policajti toho času vyzývali verejnosť k tomu, aby akékoľvek relevantné informácie ohlásili.

V centre Košíc našli mŕtvu ženu! Policajti nevylúčili cudzie zavinenie

Po viac ako týždni muži zákona zadržali 21-ročného Ondreja G., ktorého z vraždy upodozrievajú. Od soboty je v cele policajného zaistenia. Informáciu získal portál sme.sk. K činu sa mladík údajne priznal, no polícia ho zatiaľ neobvinila. „Do doby, kedy nebude vznesené obvinenie konkrétnej osobe, polícia ku skutku nebude poskytovať žiadne čiastkové informácie,“ reagovala na naše otázky košická policajná hovorkyňa. Doplnila, že „V súvislosti s medializovanými informáciami, že muž obvinený zo zločinu lúpeže sa mal dopustiť aj násilnej trestnej činnosti, chceme uviesť, že policajti na objasnení obzvlášť závažného zločinu vraždy naďalej intenzívne pracujú, vyhodnocujú a preverujú rôzne vyšetrovacie verzie a vykonávajú potrebné procesné úkony, aby bolo možné skutok jednoznačne objasniť, prípadne stotožniť osobu páchateľa,“ vysvetlila Lenka Ivanová.

Pred vraždou kradol

Podľa denníku sme.sk totiž mal Ondrej G. ešte pred vraždou okradnúť inú staršiu ženu. Ako portál informovala košická policajná hovorkyňa k lúpeži došlo 15. júna, krátko pred 23. hodinou na jednej zo zastávok mestskej hromadnej dopravy v košickej mestskej časti Západ. “Podozrivý muž sotil do 70-ročnej ženy, ktorá spadla na zem. Z ramena a následne zo zápästia jej vytrhol kabelku, v ktorej mala peňaženku s finančnou hotovosťou, mobilný telefón a iné veci osobnej potreby. Žena pri zápase o kabelku utrpela povrchové zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie,” uviedla Ivanová. Škodu, ktorá bola žene spôsobená, vyčíslili na 350 eur. “Podozrivý z tohto skutku skončil v rukách mužov zákona. Vykonanými úkonmi policajti zistili, že na ženu vyššieho veku si ‘trúfol’ 21-ročný Košičan. Muž preto s obvinením zo zločinu lúpeže, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov, putoval do cely policajného zaistenia,” dodala pre sme.sk. Portálu zregionu.sk však polícia tieto informácie neposkytla.

Existuje obava, že by Ondrej chcel pred spravodlivosťou uniknúť, preto prokurátor žiada väzbu najmä z preventívnych a útekových dôvodov.