Policajný prezident Hamran prehovoril o útoku na auto primátorského kandidáta Michaloviec

MICHALOVCE – V súvislosti sa podpálením auta regionálneho politika Milana Kaplana v Michalovciach polícia už vypočula viac ako 15 osôb a zaisťuje dôkazy vrátane kamerových záznamov. Na objasňovaní prípadu sa podieľa aj Národná kriminálna agentúra. Policajný prezident Štefan Hamran o tom informoval na utorkovom mimoriadnom zasadnutí brannobezpečnostného výboru.

 

Poslancovi Michaloviec a Košického samosprávneho kraja Milanovi Kaplanovi podpálili auto uplynulý víkend. Vníma to ako snahu ovplyvniť a zastaviť jeho predvolebnú kampaň a kandidatúru na primátora mesta Michalovce. Vynakladáme maximálne úsilie, aby sme ten prípad objasnili. Máme konkrétne poznatky, zaistené stopy. Pracujeme s dvomi vyšetrovacími verziami. Vzhľadom na to, že je prípad živý, by som viac nechcel konkretizovať,“ skonštatoval Hamran. Špecifikovať nechcel ani okruh podozrivých či možný motív skutku. Polícia preveruje aj skutky z minulosti a ich možný súvis s aktuálnym vyšetrovaním.

KAUZA útoku na primátorského kandidáta Michaloviec: Pre mafiu je podpálenie auta posledná výstraha

Minister vnútra Roman Mikulec zdôraznil, že polícia vyšetruje každý obdobný prípad. „Neberieme to na ľahkú váhu,“ deklaroval. Zároveň podobné konanie odsúdil. Členka výboru Anna Zemanová z SaS, ktorá zasadnutie iniciovala, hovorí o podpálení Kaplanovho auta ako o „vrchole ľadovca“ všetkých ohrození, ktoré evidujú na Zemplíne. Ocenila účasť ministra i šéfa polície. Ako zhodnotila, vníma snahu riešiť situáciu. Vyzdvihla aj personálne zmeny, ktoré Hamran realizuje na regionálnej úrovni.

Zemanová odmieta, že by zvolanie výboru bolo súčasťou predvolebnej kampane, ako počas rokovania naznačil podpredseda výboru Peter Pčolinský. „Nerozumiem dôvodu zvolania tohto výboru,“ povedal Pčolinský. Poukázal pritom na prebiehajúce vyšetrovanie, ktoré znemožňuje bližšie informovať o skutkoch. Predseda výboru Juraj Krúpa považuje za dôležité, aby sa polícia vo vyšetrovaní čo najskôr dopracovala k výsledku. „Aby si aj potenciálni páchatelia do budúcnosti uvedomovali, že takéto činy môžu mať následky, toto je aj také memento, signál, ktorý má vzísť z tohto výboru,“ uviedol.

Viac o téme: auto, kandidatúra, mafia, Michalovce, Milan Kaplan, polícia, požiar, Primátor, Roman Mikulec, Štefan Hamran, výstraha

Súvisiace články