Pápež na Slovensku: Ak záujemcom v Košiciach prišiel iba potvrdzovací e-mail, môžu prísť

KOŠICE – Na utorkové (14. 9.) stretnutie s pápežom Františkom v Košiciach môžu prísť aj záujemcovia, ktorým doposiaľ nebola doručená vstupenka, ale iba potvrdzovací e-mail o registrácii. Overovaní budú pri vstupe na podujatia, informoval o tom hovorca Arcibiskupského úradu v Košiciach Jaroslav Fabian.

 

„Ak sa zaregistrovali do nedeľňajšej (12. 9.) polnoci a prišiel im potvrdzovací mail o zaregistrovaní, môžu prísť na stretnutie so Svätým Otcom v Košiciach,“ povedal s tým, že registrovaní tak nemusia čakať, kým im príde vstupenka s QR kódom. Podľa jeho slov bude stačiť, ak sa v súlade s platnými opatreniami preukážu pri vstupe potvrdením o zaočkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19. So sebou musia mať aj preukaz totožnosti.

Pre veľký nápor podľa Fabiana Národné centrum zdravotníckych informácií (NZCI) nestíha overiť dáta všetkých registrovaných, a v dôsledku toho im organizátori nestihnú vstupenku dodať.

Pápež v rámci návštevy Slovenska (12. – 15. 9.) zavíta okrem iného aj na košické sídlisko Luníku IX, kde pozdraví marginalizované komunity. Neskôr sa presunie na štadión Lokomotívy, kde sa prihovorí mladým ľuďom.

Viac o téme: Košice, NCZI, pápež František, stretnutie s pápežom

Súvisiace články