Regióny Košice Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Náhle zomrel dlhoročný ZÁCHRANÁR Vlado! O jeho život BOJOVALI kolegovia do posledných chvíľ: Zo slov blízkych puká srdce

Zdroj: FB/Záchranná služba Košice, archív (ilustračné)

KOŠICE – Veľký zármutok zavládol medzi záchranármi na východe Slovenska. Navždy odišiel Vladislav, ktorý bol súčasťou košickej záchranárskej rodiny dlhých 25 rokov. O jeho život urputne bojovala posádka záchranky, žiaľ, tento boj už nedokázali vyhrať. Všetci naňho spomínajú ako na človeka s veľkým srdcom, ktorý miloval svoju prácu.

Záchranná služba Košice o tragickej správe informovala na sociálnej sieti. “Včera (20.2) nás zasiahla smutná správa o Tvojom náhlom odchode. Bol si súčasťou záchranárskej rodiny krásnych 25 rokov, vždy usmiaty a s dobrou náladou. Ďakujeme Vladko, odpočívaj v pokoji,” poslali mu kolegovia odkaz do neba.

Smútok zavládol medzi najbližšími. Vladislav odišiel náhle, pomôcť mu už nedokázal ani rýchly zásah záchranárov. “Ďakujeme včerajšej posádke, ktorá bola k nám vyslaná a ktorá sa snažila o zázrak. Ocko, miloval si a bol si aj veľmi veľmi milovaný,” napísala dcéra Ivana.

Zdroj: FB/Záchranná služba Košice

“Miloval svoju prácu, vážil si svojich kolegov, len tak sa nevzdával prekážok, miloval prírodu, miloval šport a život. Miloval svoju rodinu. Bol pre nás veľkou oporou, bol milovaným manželom, milovaným otcom a jednoducho pre vnuka najlepším deduškom, ako mu vnúčik hovorieval. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí na neho myslia a sú s ním, priateľom a známym, kolegom,” uviedla Silvia, ktorá rovnako vyjadrila veľkú vďaku posádke záchranárov, ktorá zo všetkých síl bojovala o záchranu jeho života.

Rodina, kolegovia aj známi si ho navždy budú pamätať, ako dobrosrdečného človeka, ktorý bol vždy ochotný pomôcť. “Bol plný energie a elánu, optimista, večne usmiaty,” dodala Mili.