Regióny Banská Bystrica Košice Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA V jeden deň ZOMRELI dve matky! Desivé DETAILY: Zabili ich vlastní synovia?

Ilustrračné foto. Zdroj: Ján Zemiar

ROŽŇAVSKÉ BYTRÉ/RIMAVSKÁ SOBOTA – Policajti prehľadávali rodinný dom aj s pozemkom v obci Rožňavské Bystré. Čakal ich tam desivý nález. Telo mŕtvej ženy. V ten istý deň, asi 60 kilometrov od Rožňavského Bystrého v Rimavskej Sobote, policajti vyšetrujú ďalšiu smrť ženy. 

„Podľa doposiaľ zistených skutočností sa v jednom z rodinných domov v okrese Rožňave mala už dlhšiu dobu nachádzať osoba bez známok života. V súvislosti s týmto zistením bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ povedala Lenka Ivanová, hovorkyňa košickej polície. Podľa portálu tvnoviny.sk  sa vraj žena pošmykla na schodoch a zomrela. To, že niečo nie je v poriadku, si všimli na pošte. Už dlhšie si totiž nepreberala dôchodok, ale robil to za ňu jej syn. Svoju matku mal nájsť už mŕtvu, zakopal ju na prízemí rodinného domu. Jej smrť využil na to, aby mohol za ňu poberať dôchodok. Policajti ho už zadržali. Ako sa však všetko stalo naozaj, napovie pitva a ďalšie vyšetrovanie.

V ten istý deň, asi 60 kilometrov od Rožňavského Bystrého v Rimavskej Sobote policajti vyšetrujú ďalšiu smrť ženy. „Môžem potvrdiť že dnes 5.12. krátko popoludní prijala polícia na linku 158 informáciu o náleze tela 62-ročnej ženy,“ uviedla Petra Kováčiková, hovorkyňa polície v Banskej Bystrici.

Podľa doterajších informácii, príbuzná obete kontaktovala hasičov, lebo sa jej nevedela dovolať. Keď sa dostali do bytu, pokúšali sa ženu oživiť, no neúspešne. Navyše ich mal s nožmi napadnúť jej 30-ročný syn.

Na sociálnej sieti ľudia, ktorí nebohú poznali, nemôžu uveriť tomu, čo sa stalo. “Tá pani nikomu neublížila, bola to skromná, milá žena,” vyjadrila sa Erika. “Vierka moja, odpočívaj v pokoji,” napísala Monika.

Podľa informácií portálu 1.pluska.sk si mnohí myslia, že za jej smrť môže jej vlastný syn Tomáš. “Áno, Tomáš si zabil mamu. Priviazal ju o radiátor a ubil ju kladivom. Po príchode polície ich napádal nožom. Tak ja viem o tom, že v minulosti bol aj na liečení za drogy, ktoré užíval,” povedal sused, ktorý býva neďaleko

Ani v tomto prípade ešte policajti toho nemôžu poskytnúť viac informácií.