Regióny Košice Domáce Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Prečo Mirovi (†15) po párty kamaráti nepomohli? TOTO je ich prvá REAKCIA! Zo SLOV blízkych puká srdce

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

ROŽŇAVA – Miroslav sa zúčastnil so svojimi kamarátmi párty v jednom z rodinných domov v Rožňave. Domov sa ale už nevrátil, po párty sa už nikdy neprebral. Jeho blízki sú zdrvení. Prečo mu mladiství nezavolali hneď prvú pomoc?

Osudný večierok v utorok 21. mája 2024 sa mal konať v jednom z bytov v meste Rožňava. Mladiství mali mať na večierku aj alkohol a omamné látky. Po ich užití sa už 15-ročný Miroslav žiaľ ráno neprebral, ako uviedol portál noviny.sk. Záchranku mu tínedžeri volali ale až popoludní okolo 13:00.

Polícia prípad vyšetruje. “Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Fotky zverejnili na internete

Zarážajúce na prípade je pre mnohých najmä to, že tínedžeri zdieľali na sociálnych sieťach fotografie mŕtveho chlapca, ktoré mali obohatiť o hanlivé texty.

Na sociálnych sieťach sa vyjadrila aj sestra chlapca, ktorý chodil s touto partiou pravidelne von. Tínedžeri údajne po tragédii tvrdili, že o smrti ich kamaráta v skutočnosti nevedeli. “Oni si mysleli, jeho kamaráti, že vraj spal. Robili si z neho srandu, keď ho fotili. Nemysleli si, že je mŕtvy,” uviedla.

Miroslav bude nesmierne chýbať

Miroslav bol študentom bilingválneho štúdia len prvý rok na obchodnej akadémii. “Informácia o úmrtí študenta nás hlboko zasiahla. Je nám ľúto každého mladého vyhasnutého života. Rodičom a pozostalým vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť,” znejú slová hovorkyne predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Kataríny Strojnej.

Tragická smrť mladého chlapca zasiahla nielen rodinu a školu. “Budeš nám veľmi chýbať. Môj malý anjelik,” uviedla so smútkom v srdci Amanda.

Svoje pocity potrebovala verejne vyjadriť aj Lenka. “Milujeme ťa navždy, anjelik náš nádherný,” napísala skormútene. “Budeš navždy v našich srdciach Milko,” píše s láskou Tamy.

Polícia varuje mladých

Polícia v súvislosti s prípadom apeluje na mladých ľudí, aby konali s rozvahou a mysleli na svoje zdravie. “Pretože nie každý organizmus zvládne užitie novej neznámej látky a následky môžu byť neraz fatálne,” skonštatovala Mésarová. Polícia tiež vyzýva rodičov, aby si všímali zmeny v správaní detí, čo môže byť jedným z dôsledkov užívania neznámych látok.