Regióny Košice Rožňava Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Len 15-ročný CHLAPEC zomrel na párty! Kamaráti mu NEPOMOHLI: Mŕtve TELO FOTILI na internet

Ilustračné foto. Zdroj: FB/ZDROJ: Maarty

ROŽŇAVA – Tínedžerská párty skončila obrovskou tragédiou. V jednom z rožňavských bytov mala mať partia mladistvých ľudí večierok. Podľa informácií TV JOJ na ňom údajne nechýbali rôzne druhy omamných látok, po užití ktorých sa už 15-ročný Miroslav neprebral.

Ako uvádza portál noviny.sk, partia mladých ľudí sa mala zabávať v dome, po večierku sa však jeden z chlapcov ráno nezobudil. Záchranárov ku nemu zavolali kamaráti až popoludní. “Na základe volania na tiesňovú linku 155 sme krátko po 13.00 h vyslali na miesto ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci. Lekár však musel u maloletej osoby konštatovať úmrtie,” informovala hovorkyňa záchranárov Petra Klimešová.

Prečo partia kamarátovi nezavolala pomoc skôr, je predmetom policajného vyšetrovania. Najzarážajúcejšie je však to, že fotografiu jeho mŕtveho tela zdieľali na sociálnych sieťach s hanlivým textom.

“Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania,” uviedla hovorkyňa košickej krajskej polície Lenka Ivanová. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Miroslav navštevoval prvý ročník bilingválneho štúdia na obchodnej akadémii.