Regióny Košice Top

AKTUÁLNE Nákupné CENTRUM zo dňa na deň BOJUJE o prežitie: Už začali ZATVÁRAŤ! Prekvapivé, čo je za tým

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk/Ján Zemiar

KOŠICE – Prevádzky v nákupnej zóne na sídlisku Nad jazerom v Košiciach živoria. Rýchle občerstvenie McDonald’s od začiatku apríla už skončilo a zatvárať budú zrejme aj ďalší. Náhle totiž prišli o zákazníkov. Dôvod? Doplácajú na opravu cesty.

Upozornil na to denník Korzár. Ako píše, predajne stratili podľa personálu zákazníkov v deň, keď boli zavedené dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou Slaneckej cesty. Práce si totiž vyžiadali rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré výrazne zhoršili dostupnosť nákupov v lokalite, kde sa nákupná zóna nachádza.

„Akonáhle začali s rozširovaním Slaneckej, zákazníci prestali chodiť. Stalo sa to zo dňa na deň. Jednoducho sa sem nevedeli dostať. Prísť sem autom je tak komplikované, že všetci idú nakupovať radšej inde,” opísala situáciu zamestnankyňa jednej z predajní.

Rekonštrukcia cesty sa začala už pred dvoma rokmi. Mesto spolu s Doprastavom sa cestu snaží prebudovať na štvorprúdovku. Denne tadiaľ jazdí okolo 30-tisíc vozidiel.

Prepad tržieb, zatvárať majú aj predajňu obuvi

Podľa zamestnancov obchodov je verejným tajomstvom, že v lete skončia blízke predajne s obuvou a oblečením. Dôvodom má byť nedostatok zákazníkov, čo má priamo súvisieť s uzávierkou časti dopravy na Slaneckej.

„Odvtedy sa tržby totálne prepadli. Veď sa pozrite okolo seba, na celej predajni máme dve zákazníčky. Je to tragédia. Z vedenia máme signály, že ak sa to v priebehu týchto týždňov nezmení, končíme aj my,” uviedla jedna z predavačiek.

Aj zamestnanci ďalších prevádzok sa obávajú, že zatvorenie spustí domino efekt. Hoci aktuálne nemajú od svojich zamestnávateľov informácie, že by niektorý z nich uvažoval o zatváraní alebo prepúšťaní ľudí. Napriek tomu majú obavy, že postupné rušenie okolitých zariadení spôsobí, že do nákupnej zóny príde čoraz menej zákazníkov.

Magistrát súvislosť s opravou odmieta

Mesto Košice nevidí súvis medzi horšou ekonomickou situáciou prevádzok vedľa Slaneckej a jej rekonštrukciou. Radnica to označila za “značne absurdné”. Podľa vyjadrenia mesta pre Korzár, spoločnosti McDonald’s a Deichmann disponovali informáciami o pláne rekonštruovať cestu v ich blízkosti ešte pred otvorením prevádzok.


AKTUÁLNE Hromadné PREPÚŠŤANIE zasiahne pilier SLOVENSKEJ ekonomiky! Už o pár týždňov prídu o prácu STOVKY ľudí: Vieme viac