Regióny Košice Top

Scéna ako z akčného filmu. Muž bez rúška škrtil policajta

Ilustračná foto. Zdroj: iStock

TRHOVIŠTE – Z trestného činu útoku na verejného činiteľa obvinil policajný vyšetrovateľ 59-ročného muža z obce Trhovište (okr. Michalovce). Muž mal vo štvrtok (25. 3.) popoludní na obvodnom policajnom oddelení v tejto obci napadnúť policajta.  

 

Obvinený podľa polície prišiel na oddelenie bez rúška na tvári a správal sa drzo a arogantne. Na výzvy policajtov, aby opustil priestor, kde sa nachádzali, a prekryl si dýchacie cesty, nereagoval. “Svoje arogantné správanie stupňoval vulgárnymi nadávkami na adresu policajtov a po tom, čo ho jeden z policajtov opakovane vyzval, aby priestory opustil, ho muž chytil za krk a s úmyslom pridusiť ho, zatlačil, avšak policajt ho aj za pomoci kolegu a donucovacích prostriedkov spacifikoval,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Policajt podľa nej utrpel iba ľahké zranenia.

Muža umiestnili do cely policajného zaistenia. Policajný vyšetrovateľ spracoval aj podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Michalovciach akceptoval a od nedele (28.3.) je tak vo väzbe. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.