Regióny Košice Top

MOMENTY HRÔZY Na malú Nikolku BRUTÁLNE zaútočil susedov PES! Dieťa mohlo ZOMRIEŤ: Rodina je v ŠOKU

Ilustračné foto. ZDROJ: Unsplash.com/Nick Bolton

VYŠNÁ HUTKA – Momenty hrôzy prežila Andrea so svojou malou dcérkou Nikolkou (9), ktoré žijú na východnom Slovensku v obci Vyšná Hutka. Počas voľného dňa, ako sa Nikolka bicyklovala na novom bicykli, na ňu brutálne zaútočil susedov pes. Dievčatku spôsobil niekoľko vážnych zranení, z ktorých sa bude liečiť viac ako 3 týždne.

Krvavá dráma sa odohrala v jednej z obcí v Košickom okrese. Malá Nikolka sa počas voľného dňa rozhodla prevetrať svoj novo kúpený bicykel. Vtedy ešte netušila, že tento výlet sa jej stane osudným. Zatiaľ čo sa dievčatko bicyklovalo neďaleko domu, kde žije so svojou rodinou, na ňu nečakane zaútočil susedov pes. Desivé momenty opísala pre Nový Čas jej mama Andrea.

„Nikolka sa bicyklovala, kým my sme pracovali na záhrade. Pes vybehol zo susedovej záhrady práve v čase, keď jazdila v uličke, kde sa nachádza jeho dom. Majiteľ psa doma nebol. Mám za to, že pes bol zle zabezpečený a taktiež, že je to chyba majiteľa psa,“ povedala Nikolkina matka Andrea, ktorá útok nevidela, no počula, ako iný sused kričí na psa.

Prípad vyšetruje polícia

Ako opisuje, keď sused videl hrôzu, ktorá sa deje na ulici, snažil sa psa odohnať. „Počula som, ako niekto kričí ,hej, hej‘ a keď zrazu zakričal meno Bandy, vedela som, že je zle,“ dodáva zničená mama.

Podľa nej, ak by jej malej dcérke nepribehol sused na pomoc, tak mohla mať celá udalosť tie najtragickejšie následky.

„Vo Vyšnej Hutke, v záhradkárskej lokalite, došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k napadnutiu maloletej osoby psom. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpela poškodená zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 21 dní. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Nebolo vznesené obvinenie žiadnej konkrétnej osobe,“ uviedla L. Ivanová z polície.

Podobný prípad sa stal aj v Medzilaborciach. Tam začiatkom júna pes zaútočil na štvorročné dievča. Pomoc privolal otec maloletej. Miestni vtedy pre Plus JEDEN DEŇ povedali, že dievča malo dohrýzenú ruku. „Celú ruku mala od krvi, ten pes bol veľký. Kríženec nejaký,“ povedali. Vraj išlo o sučku, ktorá je gravidná. Prípad si prevzal aj policajný vyšetrovateľ.