Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

MIMORIADNE PÁTRANIE po 15-ročnej Nadežde: Pomôžte ju rodine NÁJSŤ, ZMIZLI aj ďalšie deti po celom Slovensku

Mimoriadna správa. ZDROJ: archív redakcie

SLOVENSKO – Šesť rodín zúfalo hľadá svoje deti. Štyria chlapci a dve dievčatá z rôznych kútov Slovenska odišli a domov sa viac už nevrátili. Nevideli ste niektorého z nich vo svojom okolí?

Aktualizované: Nadežda S. a Alex Š. boli vypátraní. V pátraní je stále viacero maloletých.

Polícia pátra od piatku (22.9) aj po 15-ročnej Nore Izsákovej z okresu Šaľa. Menovaná je nízkej, strednej postavy (cca 50 kg), má čierne, dlhé vlasy a zeleno-modré oči. Naposledy na sebe mala čierne legíny, bielo-čierne tričko s krátkym rukávom a biele tenisky.

Nora Izsáková. Zdroj: ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH

Len pred troma dňami sa náhle stratil 17-ročný Marek Mirga z okresu Prievidza. Marek má štíhlu postavu a krátke hnedé vlasy. Naposledy mal na sebe oblečené čierne tepláky, mikinu a tenisky.

Marek Mirga. ZDROJ: ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH

Dávid Gujan (15) je nezvestný už šiesty deň. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline, ktoré zároveň žiada verejnosť o pomoc s nájdením mladého chlapca.

Pátranie po nezvestnom vyhlásila ružomberská polícia, pretože Dávid sa zdržiaval v Diagnostickom centre Ružomberok. V piatok 15. septembra však z centra odišiel na neznáme miesto a od tej doby o ňom nie sú známe žiadne ďalšie informácie.

Dávid má trvalé bydlisko v Michalovciach, je vysoký približne 161 centimetrov a má štíhlu postavu. Jeho vlasy sú čierne a oči hnedé, na sebe mal naposledy oblečené krátke sivé nohavice a obuté čierne botasky značky Adidas. Spoznať ho môžete aj vďaka tetovaniam – na ľavej ruke má meno Jasmína a srdce, na ľavom pleci zas kríž.

Dávid Gujan. ZDROJ: Polícia SR

„Od prijatia oznámenia vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania nezvestného chlapca.  Do súčasnej doby sa však nezvestného nepodarilo vypátrať. Akékoľvek informácie k nezvestnej osobe je potrebné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení PZ alebo súkromnou správou na oficiálnej facebookovej stránke PZ,“ uviedla Gabriela Kremeňová, krajská hovorkyňa žilinskej polície.

Nezvestný je aj 16-ročný Ladislav Hajtol. Polícia po ňom pátra už viac ako dva mesiace. Jeho rodina je v koncoch a chce len, aby sa ich milovaný syn našiel živý a zdravý. Ladislav pochádza z okresu Lučenec, je 183 cm vysoký štíhlej postavy a má hnedé krátke vlasy. Naposledy mal na sebe oblečené bledé krátke nohavice a tričko s krátkym rukávom.

Ladislav Hajtol. ZDROJ: ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH

Ak uvidíte, nájdete hľadanú osobu ihneď volajte linku polície (158) a následne Záchranný Systém Slovensko – Pátranie po osobách +421 948 11 22 33.