Regióny Košice Michalovce

Michalovce zvýšili sadzby daní z nehnuteľností a za ubytovanie: Toto je suma, ktorú občania zaplatia!

Peniaze, financie, dom, bývanie. Zdroj: pexels.com
Ilustračné foto Zdroj: pexels.com

MICHALOVCE – Mesto Michalovce od nového roka zvýšilo sadzby daní z nehnuteľností a sadzbu dane za ubytovanie. Výška ostatných miestnych daní a výška poplatku za komunálny odpad zostala nezmenená. Z radnice to uviedla Marcela Andréová.

Daň z nehnuteľností stúpla v priemere o 21 percent. V prípade bytov sa cena za štvorcový meter (m2) podlahovej plochy zvýšila z 0,30 na 0,45 eura. Napríklad pri trojizbovom byte s výmerou 75 m2 tak stúpne o 11,25 eura ročne. Dňa za rodinný dom s výmerou zastavanej plochy 140 m2 a pozemkom s výmerou 435 m2 stúpne o 23,02 eura za rok.

Zvýšenie miestnych daní by v prípade uhradenia všetkými daňovníkmi malo do rozpočtu mesta priniesť približne 500-tisíc eur. “K zvyšovaniu miestnych daní mesto pristúpilo jednak z dôvodu zmien v legislatíve s dosahom na nižší nárast príjmov z podielových daní, ako aj z dôvodov legislatívnych zmeny, ktoré značnou mierou ovplyvnili a aj naďalej ovplyvňujú príjmy a výdavky mesta a znamenajú zhoršenie finančnej situácie,” dodala Andréová.