Regióny Košice Gelnica

Mesto Gelnica v rámci skríningu rozšíri kapacity na testovanie na COVID-19

Zdroj: TASR / Roman Hanc

GELNICA – Mesto Gelnica v rámci kontinuálneho dobrovoľného skríningu na ochorenie COVID-19 rozšíri kapacity na testovanie. Ako informuje na sociálnej sieti, okrem doterajšieho mobilného odberového miesta sa od stredy (20. 1.) možno dať otestovať aj v priestoroch základnej školy. Cez víkend budú k dispozícii dokopy štyri odberné miesta.

 

Radnica pripomína, že tak ako doposiaľ bude počas pracovných dní od 7.00 h do 13.00 fungovať odberné miesto v budove bývalej transfúznej stanice na Nemocničnej ulici. V stredu, vo štvrtok (21. 1.) a v piatok (22. 1.) sa bude možné dať bezplatne antigénovo otestovať už aj v priestoroch základnej školy na Hlavnej ulici, a to v časoch od 15.00 do 20.00 h. Toto odberné miesto bude fungovať aj počas nadchádzajúceho víkendu. Spolu s odbernými miestami v Klube dôchodcov v Mária Hute, centre voľného času a zimnom štadióne bude záujemcom o testovanie k dispozícii od 9.00 do 19.00 h s obedňajšou prestávkou.

„Sme radi, že sa nám podarilo zriadiť ďalšie mobilné odberové miesta, keďže s jedným odberovým miestom by sme záujem ľudí nedokázali uspokojiť. Snažili sme sa o to už dlhšie, teraz sa nám to konečne podarilo zrealizovať,” povedal primátor Dušan Tomaško. Mesto zároveň uvádza, že od budúceho týždňa chce otvoriť materské školy (MŠ) pre rodičov, ktorí sú v kritickej infraštruktúre. Svoj záujem majú hlásiť riaditeľkám MŠ.