Regióny Košice

Letná sezóna v Košiciach štartuje: Kúpalisko Rumanova otvára svoje brány

Zdroj: FB / Košice - Mesto Košice

KOŠICE – Kúpalisko Rumanova v Košiciach otvoria v piatok (18. 6.), kúpalisko Červená hviezda spustí  tohtoročnú letnú sezónu o týždeň nato. Potvrdil to námestník riaditeľa pre ekonomiku mestského podniku Tepelné hospodárstvo  ŠtefanFerencz. Kapacita kúpalísk bude zatiaľ obmedzená, mení sa aj cenník. Tretie mestské kúpalisko Triton zostáva mimo prevádzky aj tento rok.

 

Ako Ferencz pripomenul, Košice patria podľa aktuálne platného COVID automatu medzi tzv. žlté okresy. „Pre všetky kúpaliská v správe Tepelné hospodárstvo to znamená, že na nich môže byť do 27. júna maximálne 50 percent z ich kapacity 1200 návštevníkov,“ uviedol s tým, že počty návštevníkov sleduje turniketový systém. Ak by sa Košice dostali medzi tzv. zelené okresy, obmedzenia v súvislosti s kapacitou kúpalísk by už neboli v platnosti. „Ďalšie obmedzenia nie sú, máme iba prijaté opatrenia týkajúce sa zvýšenej miery dezinfekcie priestorov, rúk, úpravy vody v bazénoch či znefunkčnení pitných fontánok resp. sušičov vlasov,“ doplnil.

Čo sa týka cien, vstupné vzrástlo v priemere o 79 centov na kúpalisku Rumanova a na Červenej hviezde je to 1,08 eura. Do vstupného sa podľa jeho slov čiastočne premietol rast vstupných nákladov, a to najmä energií a minimálnej mzdy za posledné roky. „TEHO zároveň zaviedlo systém zliav pre rodiny ako aj online nákup lístkov, ktoré z veľkej časti eliminujú dopady na tieto skupiny návštevníkov,“ doplnil.

Informácie o aktuálnej kapacite, teplote vody či počasí zverejňujú aj na webových stránkach týchto kúpalísk, ponúkajú tiež online stream z vybraných kamier.