Regióny Košice

Lekár sa vyhrážal ZABITÍM svojej šéfky: Chcel si vychutnať jej rev! Desivé PODROBNOSTI jeho plánov

Polícia zadržala lekára, ktorý písal výhražné esmesky. ZDROJ: fb Polícia SR

KOŠICE –  Polícia už zadržala a obvinila 37-ročného lekára z Košíc Štefana S. z nebezpečného vyhrážania. V esemeskách, ktoré písal svojej kolegyni, sa totiž vyhrážal, že svoju nadriadenú, šéfku kliniky, zabije. Prokuratúra podala návrh na jeho väzobné stíhanie.

 

Ako informuje košický Korzár, obvinený lekár I. internej kliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach pôsobí aj na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika ako odborný asistent. Jeho tituly svedčia o jeho vysokom vzdelaní. Prednáša aj na košickej medicíne.

Podľa obvinenia poslal svojej kolegyni hororovú správu zo žilinského hotela, kde bol na kongrese: „Mám nápad. V pondelok ráno ju strelím do hlavy a potom sa sám zastrelím. Čo myslíš, ako ju jej profesúra zachráni pred mojou guľkou? Všetkým sa uľaví. Urobím za vás špinavú robotu.“

O vyše pol hodiny poslal druhú správu, kde opísal, ako to chce spraviť: „Najradšej by som jej podrezal hrdlo s tenkou pílkou. S prestávkami. Aby som si vychutnal, ako reve. Díval by som sa, ako jej krv vniká do trachey. Dusila by sa. Oba principálne bronchy by sa plnili krvou. Saturácia by klesala. A krv by vnikala do periférnych bronchov a bronchiolov. Myslíš, že na to nemám, aby som ju zabil?“

Svedkovia potvrdili, že lekár nosil do práce zbraň a vyhrážal sa, že niekoho zabije. Údajne bol veľmi nevyspytateľný a dokonca hovoril aj o samovražde. Ak odborníci potvrdia, že je za svoje správanie zodpovedný, hrozí mu za vyhrážanie väzenie do jedného roka.