Regióny Košice

Košickí mestskí policajti zvýšia počet kontrol zameraných na úhradu parkovného

TASR / František Iván

KOŠICE – Vyše päťtisíc priestupkov v súvislosti s plateným státím v minulom roku zaznamenali príslušníci košickej mestskej polície. Týkali sa státia bez úhrady poplatku za parkovanie a státia mimo miest určených na parkovanie. Vodiči na pokutách zaplatili takmer 35-tisíc eur. Mestská polícia preto žiada vodičov, aby pri parkovaní dodržiavali platné nariadenie.

 

Ako agentúru SITA informoval Miroslav Sambor z Referátu pre styk s verejnosťou a médiami mesta Košice, z celkového počtu 5 026 priestupkov zistených v priebehu roka 2018 bolo v blokovom konaní riešených 2 244 priestupkov v hodnote 34 490 eur. Napomenutím bolo vyriešených ďalších 2 157 priestupkov a iným spôsobom, teda oznámením, alebo odložením vyriešili policajti 625 priestupkov.

Vzhľadom na množstvo zistených priestupkov pri náhodných kontrolách nariadenia o dočasnom platenom parkovaní mestská polícia v centrálnej mestskej zóne ako aj vo všetkých desiatich rezidentských lokalitách mesta výrazne zvýši počet kontrol zameraných na zaplatenie poplatku za parkovanie, ako aj za státie mimo miest určených na parkovanie.

„Mestská polícia Košice preto upozorňuje motoristov, ktorí odstavia svoje vozidlá v spomínaných lokalitách v čase spoplatneného parkovania, aby nezabudli uhradiť poplatok za parkovanie a vyhli sa tak možným problémom vo forme uloženej sankcie za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia, respektíve zákona o cestnej premávke,“ uviedol Sambor.