Regióny Košice

Košická univerzitná nemocnica od stredy opäť spúšťa plánované operácie

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Ďurčo

KOŠICE – Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach od stredy 13. mája spúšťa už aj odkladnú plánovanú ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť. Stane sa tak na základe odporúčaní Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR a hlavného hygienika v súvislosti s hygienicko-epidemiologickou situáciou v SR.

 

  “S tým súvisí aj zrušenie záložných tímov na jednotlivých klinikách a oddeleniach a prechod na prevádzku, ako bola zvyčajná pred začatím núdzového stavu,” informovala TASR v pondelok hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. Upravená prevádzka do odvolania zostáva zachovaná na týchto pracoviskách nemocnice – klinika infektológie a cestovnej medicíny, klinika pracovného lekárstva klinickej toxikológie, oddelenie plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie a klinika stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie.

   “Plánovaná ambulantná zdravotná starostlivosť sa bude poskytovať na špecializovaných ambulanciách jednotlivých oddelení a kliník podľa pokynov, ktoré už dostali všetky pracoviská,” konštatovala hovorkyňa. UNLP pre hrozbu nového koronavírusu a zabezpečenie voľných lôžkových a personálnych kapacít zastavila plánované hospitalizácie a operácie okrem onkologických a akútnych pacientov od 11. marca. Obmedzenie sa týkalo aj plánovaných ambulantných vyšetrení, ktoré zniesli odklad.