Regióny Košice Trebišov

Trebišovský kaštieľ otvorili vo večernom čase s atrakciami najmä pre deti

Trebisov_kastiel_TASR

TREBIŠOV – Program pre deti aj dospelých ponúkal v sobotu v netradičnom večernom čase Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove. V kaštieli a jeho areáli sa konal pod názvom Sobota u Andrássyovcov.

 

“Je to vlastne akcia, ktorá zachytáva voľnočasové aktivity, ktorými sa mohli zaoberať Andrássyovci, a keďže sa blíži Medzinárodný deň detí, tak je zameraná hlavne na detského návštevníka, ale myslím si, že si na svoje prídu aj dospelí,” povedala lektorka múzea a kultúrneho centra Tatiana Vargová.

Pred kaštieľom, ktorý patril známemu šľachtickému rodu, si deti mohli maľovať, urobiť si obrovské bubliny, nechýbala zážitková jazda na historickom traktore či jazda na poníkoch. “V kaštieli sa nachádzajú atrakcie, kde sa dievčatá môžu zahrať na princezné, vyrobiť si vlastný šperk, kolegyne im ukážu, ako sa niekedy popíjala kávička alebo čaj u Andrássyovcov, ako sa obliekali. Chlapci sa zase zahrajú na malých archeológov a hľadajú správny kľúč k pokladu,” priblížila Vargová.

Sprístupnená bola tiež obľúbená Expozícia poľovníctva a ochrany zveri, a mimoriadne aj vodná veža, ktorá nádržami zásobovala kaštieľ vodou. Pre dospelých je v priestoroch expozície Tokajského vinohradníctva a vinárstva bola komentovaná ochutnávka vín. Podujatie, ktoré sa začalo o 17.00 h, trvalo do 22.00 h.