Regióny Košice

TO TU EŠTE NEBOLO! Žiak, ktorý chcel SEKEROU ZAVRAĎIŤ spolužiakov, ide do väzby

skera, policia
Žiak základnej školy chcel sekerou zabiť spolužiakov a učiteľov. Ilustračné foto. Zdroj : TASR/KR PZ v Trnave

MNÍŠEK NAD HNILCOM – Obvinený mladistvý z obce Mníšek nad Hnilcom (okres Gelnica), ktorý mal pripravovať vraždu viacerých spolužiakov a pedagógov v základnej škole, bude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. 

 

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal voči nemu sťažnosť. Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. „Dôvodom väzby je možná obava z úteku, ovplyvňovania svedkov alebo pokračovania v trestnej činnosti. Teda úteková, kolúzna a preventívna väzba,“ priblížila hovorkyňa.

Sudca na neverejnom zasadnutí zamietol žiadosť obvineného o nahradenie väzby mediačným a probačným úradníkom, ako aj písomným sľubom. „Proti uzneseniu o vzatí do väzby klient podal sťažnosť, ktorú bližšie odôvodníme po doručení písomného vyhotovenia uznesenia,“ uviedol obhajca Pavel Piovarčí.

O sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd. Obvinený A. P. podľa obhajcu prezentoval pred sudcom „určitú ľútosť nad nevhodnosťou jeho správ a konania“. 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala mladistvého v piatok 14. októbra. Polícia priblížila, že čelí obvineniu z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Podľa medializovaných informácií chlapec prišiel do školy, ktorú navštevoval, so sekerou.