Horskí záchranári v noci pomáhali skupinke turistov, ktorí uviazli v Slovenskom raji s piatimi deťmi

PODLESOK – Horskí záchranári pomáhali v noci na štvrtok v Slovenskom raji skupinke turistov, vrátane detí. Horská záchranná služba informovala, že v oblasti Letanovského mlyna uviazli traja dospelí Slováci spolu s piatimi deťmi vo veku od troch do deväť rokov rokov.

 

„Turisti schádzali z Kláštoriska, a keďže sa ich zostup predĺžil a nemali so sebou svetelný zdroj na bezpečný presun, požiadali o pomoc,“ uviedli horskí záchranári na svojej webovej stránke. V sprievode horských záchranárov napokon turisti zišli do ústia, odkiaľ ich transportovali terénnym vozidlom do ubytovacieho zariadenia.

Počas tejto sezóny nejde o prvý prípad, kedy sa turistom nepodarilo vrátiť z terénu dostatočne včas. Horská záchranná služba v tejto súvislosti už dávnejšie upozornila návštevníkov, že na túry je potrebné chodiť dostatočne včas, aby sa stihli vrátiť pred zotmením, či prípadnými búrkami, ktoré sú v lete pomerne časté. Na prechádzky v prírode, horách, či po turistických chodníkoch, je tiež dôležité mať potrebné vybavenie a výstroj.

Viac o téme: Horská záchranná služba, Kláštorisko, Košický kraj, Podlesok, Slovenský raj

Súvisiace články