Regióny Košice Trebišov

Hasiči naďalej zasahujú pri NIČIVOM POŽIARI plastového odpadu!

Zdroj: TASR / Roman Hanc

TREBIŠOV – Hasiči museli ešte aj v utorok zasahovať pri požiari v meste Trebišov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová. Plamene tam v nedeľu dopoludnia zachvátili plastový odpad uskladnený v hale s rozmermi 40-krát 100 metrov. Požiar vypukol krátko pred 9.30 hod. v hale na Sadovskej ulici.

 

Zasahujúcim hasičom sa podľa jej slov v pondelok (27. 9.) krátko pred 12.00 h podarilo požiar lokalizovať. „Na mieste udalosti sa momentálne nachádzajú hasiči z Trebišova, ktorí z dôvodu silnejšieho vetra vykonávajú monitoring požiariska, dohášajú skryté ohniská a vykonávajú likvidačné práce,“ spresnila.

V nedeľu dopoludnia vypukol požiar v hale na Sadovskej ulici v Trebišove, kde bol uskladnený tuhý druhotný produkt, ktorý sa používa ako palivo. Podľa prvotných zistení pri požiari došlo k vznieteniu minimálne 700 ton uskladneného tuhého druhotného produktu, následkom čoho zhorel vysokozdvižný vozík a doposiaľ presne nezistený počet technických strojov.

Poškodeným spoločnostiam bola spôsobená škoda doposiaľ predbežne vyčíslená na viac ako 900.000 eur. Udalosť sa zaobišla bez zranení.