Krimi Regióny Košice

FOTO Vážna nehoda si vyžiadala osem zranených, viacerých ťažko: Z áut zostali len šroty

Nehoda v Košiciach si vyžiadala osem zranených. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

KOŠICE – Vážna nehoda si v Košiciach v piatok (12.4.) večer vyžiadala osem zranených, z toho viacerých ťažko. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na sociálnej sieti s tým, že na križovatke ulíc Trieda KVP a Wuppertálska sa okolo 20.30 h. zrazili dve autá.

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová spresnila, že podľa doterajších zistení 51-ročný vodič, ktorý viedol vozidlo značky Toyota po Triede KVP v smere od Popradskej ulice k ulici Jána Pavla II., na križovatke pri odbočovaní vľavo na Wuppertálsku ulicu vošiel do jazdnej dráhy vozidlu značky Volkswagen. To viedol 21-ročný vodič v opačnom smere po hlavnej ceste k Triede KVP a došlo k zrážke. Po náraze skončilo vozidlo Toyota mimo cesty, kde narazilo do stromu.

Nehoda v Košiciach si vyžiadala osem zranených. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Košický kraj

“V dvoch autách sa spolu nachádzalo osem osôb. Šesť z nich bolo vo vozidle Toyota, pričom podľa predbežnej lekárskej správy, dve osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní, ďalšie dve s dobou liečenia do 42 dní a dvaja ľudia utrpeli ľahké zranenia,” uviedla hovorkyňa s tým, že dvaja pasažieri z druhého vozidla sa zranili ťažko.

Oboch vodičov policajti podrobili dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila. Na zistenie prítomnosti iných návykových látok im odobrali krv. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, úsek cesty uzavretý na nevyhnutne potrebný čas.
Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. “Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia jej jednotlivých účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,” uviedla Mésarová.