Regióny Košice Michalovce

FOTO Na námestí v Michalovciach sa súťažilo v strieľaní zátok zo šampanského

Snímka z 22. ročníka recesistickej súťaže v streľbe zátok zo šumivého vína na čo najdlhšiu vzdialenosť v Michalovciach na Silvestra 31. decembra 2023. FOTO TASR - Roman Hanc

MICHALOVCE – Na Námestí osloboditeľov v Michalovciach sa v nedeľu súťažilo v strieľaní zátok zo šampanského. Víťazom sa stal Pavol Tušár, ktorý dostrelil 30,4 metra. Ide o rekord od roku 2007, odkedy sa súťaž koná na námestí. V minulosti sa súťažilo v záhradkárskej oblasti a rekord bol 31 metrov. “Nepoviem fintu, lebo v minulosti som vyhral a povedal som fintu, že som šampanské zahrieval.

Odteraz každý zahrieva šampanské, takže pijeme nie studené, ale teplé šampanské,” dodal Tušár. Ako povedal spoluzakladateľ podujatia Ján Ďurovčík, nápad vznikol pred rokmi v záhradkárskej osade Topole, kde sa stretávali s priateľmi na Silvestra. Raz sa im podarilo vystreliť zátku do druhej záhradky. “Tak sme si povedali, že na budúci rok už to urobíme súťažne. Niekoľko rokov sme sa stretávali tam a neskôr sa to prenieslo na námestie. Je to už v poradí 22. ročník,” uviedol Ďurovčík.

Ide podľa neho o spestrenie silvestrovského dňa. Tento rok bolo prihlásených 89 súťažiacich. “Je to veľmi originálne podujatie. Ja som osobne nepočul o tom, aby niektoré iné mesto také čosi robilo. Každý rok pritiahne do centra mesta napoludnie desiatky ľudí. Tí najlepší strelia aj cez 30 metrov. Ja k nim nepatrím, ale veľmi sa teším, že si to ľudia užívajú napriek tomu počasiu, ktoré teraz v Michalovciach vládne,” doplnil primátor Michaloviec Miroslav Dufinec.